Trwa ładowanie...

Polska nie dla Polaków, emigracja jak najbardziej

37 milionów 100 tysięcy - to rzeczywista liczba mieszkańców Polski. Inni wolą wyjechać - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Polska nie dla Polaków, emigracja jak najbardziejŹródło: Thinkstockphotos
d33wnlo
d33wnlo

W ubiegłym roku liczba Polaków przebywających za granicą co najmniej rok zwiększyła się o 100 tysięcy, do 1 miliona 600 tysięcy - wynika z szacunków GUS o rozmiarach emigracji. Oznacza to, że liczba stałych mieszkańców naszego kraju skurczyła się do 37 milionów 100 tysięcy - gdy wliczy się także tych, którzy są na obczyźnie krócej niż 12 miesięcy. Wróciliśmy wiec do poziomu ludności z końca 1984 r. Byłoby jeszcze gorzej, gdyby nie mieszkający nad Wisła imigranci.

Zgodnie z prawem unijnym od przyszłego roku w porównaniach międzynarodowych będzie wykorzystywana liczba rezydentów, a ci, którzy mieszkają za granica ponad rok, będą liczeni do ludności krajów, w których przebywają. Zamiast wiec 38 milionów 500 tysięcy - jak mówią oficjalne statystyki - od przyszłego roku, gdy wejdą w życie odpowiednie regulacje Eurostatu, będzie nas już tylko 37 milionów 100 tysięcy.

W tej liczbie, około 200 tysięcy mieszkańców stanowią przybysze spoza naszego kraju, także nielegalni, przebywający nad Wisła od ponad roku. Gdyby nie oni, Polska liczyłaby 36 milionów 900 tysięcy mieszkańców.

d33wnlo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33wnlo