Trwa ładowanie...
d2pw9cl

Polska woda w PKP. Państwowy przewoźnik zmienił dostawcę

W pociągach PKP Intercity podawana jest woda polskiej firmy Ostromecko. Zastąpiła ona dotąd serwowaną Nałęczowiankę, w której nie ma polskiego kapitału.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jakie produkty pasażerom serwują polscy przewoźnicy?
Jakie produkty pasażerom serwują polscy przewoźnicy? (Shutterstock.com)
d2pw9cl

Jakie produkty swoim pasażerom serwują polscy przewoźnicy? Klub Jagielloński postanowił to sprawdzić za pomocą aplikacji Pola, która analizuje strukturę właścicielską firmy i ocenia, w ilu procentach dana firma jest polska.

Okazało się, że woda, którą podają Polskie Koleje Państwowe, z polskością niewiele ma wspólnego. "0 proc.- tyle polskiego kapitału zawiera woda Nałęczowianka serwowana pasażerom PKP Intercity" – informuje Klub Jagielloński.

Zobacz też: Zbadali patriotyzm konsumencki Polaków. Potrafimy rozpoznać nasze marki?

d2pw9cl

Na początku marca zespół Pola wystosował pismo do władz spółki z pytaniem o to, jaką politykę prowadzi w kwestii dobierania produktów do pokładowego menu.

Uruchomiona akcja #PolskaWoda najwidoczniej przyniosła efekty. PKP Intercity obecnie serwuje firmy Ostromecko. Aplikacja Pola przyznaje tej marce 100 na 100 możliwych punktów, potwierdzając jej polskość.

Polacy są patriotami na zakupach:

d2pw9cl

Jednak jak zauważa Klub Jagielloński, nie tylko woda jest problemem. W ofercie PKP Intercity znalazły się również Pozostałe inne produkty, jak soki (Hortex/ Mid Europa Partners), piwo (Żywiec/Heineken), czy też woda Kropla Beskidu (Coca-Cola Company), które aplikacji uzyskują słabe noty. Podobna sytuacja występie w narodowych liniach lotniczych.

Zobacz również: "Patriotyzm Polski dotyczy również polskich produktów". Premier apeluje do zagranicznych sieci

Tymczasem, z analiz Klubu Jagiellońskiego wynika, że na Zachodzie patriotyzm konsumencki w przewoźników jest znacznie większy, a produkty firm lokalnych przeważają w pokładowych menu. Ta dzieje się w Niemczech, Wielkiej Brytanii, czy Hiszpanii.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2pw9cl

Podziel się opinią

Share

d2pw9cl

d2pw9cl
d2pw9cl