Trwa ładowanie...

Polski biznes ratują emeryci

Trwa walka o pieniądze emerytów. Biura turystyczne, producenci leków a nawet sprzętu komputerowego rywalizują o 7 mld zł świadczeń najstarszych Polaków - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Share
Polski biznes ratują emeryci
Źródło: Jupiterimages
d3nuv61

Średnia emerytura to dziś 1514 zł. Niedużo, ale w skali całego kraju daje to 5 milionów emerytów i aż 7 mld zł. Firmy mające produkty dla seniorów właśnie rozpoczynają kampanie reklamowe. Są wśród nich nie tylko producenci lekarstw, ale też firmy telekomunikacyjne, banki, supermarkety, a nawet restauracje i kawiarnie - zauważa "DGP".

Czas nie jest przypadkowy - właśnie kończy się semestr na uniwersytetach trzeciego wieku, gdzie czas spędzają seniorzy aktywni, ciekawi świata i co najważniejsze z wyższymi emeryturami. Według "DGP" statystycznemu emerytowi, po zapłaceniu rachunków, zostaje jeszcze 500 zł na przyjemności. O te pieniądze walczą firmy.

Banki ruszyły z promocją kont - BZ WBK i Getin Bank daje do rachunku np. zniżki w aptekach, dostawę leków, a nawet wizytę bezpłatnie lekarza czy pielęgniarki. Na posezonowe wycieczki zapraszają biura podróży, a na targach senioralnych coraz trudniej o miejsce dla wystawców. Prezentuje się tam leki czy sprzęt rehabilitacyjny, ale coraz częściej pojawia się też sprzęt komputerowy.

Według danych GUS liczba emerytów w Polsce będzie rosła. Tylko do 2020 roku liczba osób powyżej 65. roku życia zwiększy się w naszym kraju z 5 do 7 mln. Dziesięć lat później będzie blisko co czwarty Polak będzie emerytem.
Wirtualna Polska / Dziennik Gazeta Prawna

d3nuv61

Podziel się opinią

Share
d3nuv61
d3nuv61