Polski Holding Obronny na giełdzie za trzy lata - wiceprezes

09.07. Gliwice (PAP) - Akcje Polskiego Holdingu Obronnego (PHO) za trzy lata mogą być notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował we wtorek w Gliwicach...

09.07.2013 | aktual.: 09.07.2013 18:23

09.07. Gliwice (PAP) - Akcje Polskiego Holdingu Obronnego (PHO) za trzy lata mogą być notowane na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych - poinformował we wtorek w Gliwicach wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu Marcin Idzik.

"Naszym zamiarem jest, aby nasza spółka była po trzech latach od dnia dzisiejszego notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych" - powiedział Idzik PAP podczas wizyty sejmowej komisji obrony narodowej w Zakładach Mechanicznych Bumar - Łabędy.

Jak poinformował, holding realizuje zgodnie z planem swoje zamierzenia na ten rok, a kontraktacje są w większości dokonywane zgodnie z planem.

"Większość umów jest już zawarta; prowadzimy dość intensywne akcje w związku z rozwojem eksportu. Na terenie kraju połowa roku to już czas koncentrowania się na roku 2014" - mówił.

Idzik dodał, że zarząd stara się tak organizować prace grupy, by wszystkie zakłady tworzące Polski Holding Obronny miały zapewnioną pracę nie tylko w roku 2013, ale i 2014.

"Staramy się wchodzić w umowy wieloletnie, w umowy na cały cykl życia produktu, które pozwolą w znacznie lepszym stopniu organizować kwestie pracownicze, jak i kwestie modernizacji technicznej naszych zakładów" - podkreślił.

Idzik przypomniał, że PHO zakłada w tym roku dodatni wynik finansowy i skupia się na podwyższeniu wskaźnika sprzedaży.

"Chcemy sobie zapewnić takie źródła przychodu, które pozwolą zdywersyfikować przychody krajowe z przychodami zagranicznymi tak, by za 6 lat mieć 6 mld przychodów, w tym 1 mld zagranicznych. Po to dokonujemy pewnego przeprofilowania produkcji i zamówień wewnętrznych, aby ten wynik móc zrealizować" - wyjaśnił.

Głównym zamierzeniem grupy jest realizacja obrony przeciwlotniczej, priorytetem są też samoloty bezzałogowe, a także program pancerny.

Polski Holding Obronny (poprzednio Grupa Bumar) należy do Skarbu Państwa i składa się z 40 spółek, spośród których 20 zajmuje się produkcją wojskową. Firmy te wytwarzają amunicję i rakiety, radary i systemy zarządzania polem walki, pojazdy pancerne. (PAP)

lun/ pad/ jtt/

Źródło artykułu:PAP
obronnośćpowtórzenieprzemysł
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)