Trwa ładowanie...

Polskie firmy podbijają świat

W tym roku polscy przedsiębiorcy zainwestowali za granicą o 65 procent więcej niż przed rokiem - czytamy w "Pulsie Biznesu".
Share
Polskie firmy podbijają świat
Źródło: Flickr, Fot: irsein
d3rpqji

Eksperci zwracają uwagę, że mówimy już o kilkudziesięciu firmach z każdego segmentu rynku: od małych i średnich do największych. Kryzys jest dobrą okazją dla silnych przedsiębiorców na ekspansję i udział w podziale zagranicznych rynków. Rywale są osłabieni, mają wyższe koszta i są mniej konkurencyjni.

"Puls Biznesu" zauważa, że polskie firmy widać między innymi w Niemczech, gdzie w tym roku nasi inwestorzy zostali docenieni przez niemieckie otoczenie gospodarcze. Jedna z polskich firm produkujących wymienniki ciepła, obok firm z Japonii i USA, została wyróżniona przez agencję NRW Invest promującą inwestycje w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jako pierwsza firma z naszego kraju została uznana za firmę o dużym potencjale rozwoju, który może mieć istotny wpływ na gospodarkę Nadrenii Północnej. Z kolei z badania Izby Przemyslowo-Handlowej z Duesseldorfu wynika, że to Polacy prowadzą wśród inwestorów zagranicznych w tym rejonie.

d3rpqji

Podziel się opinią

Share
d3rpqji
d3rpqji