Trwa ładowanie...
d4f4whs

Polwax chce wybrać generalnego realizatora instalacji odolejania do końca XI

Warszawa, 27.09.2016 (ISBnews) - Polwax chce wybrać generalnego realizatora inwestycji (GRI) dla Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego do końca listopada br., poinformował prezes Dominik Tomczyk.

Share
d4f4whs

"Jesteśmy w procesie wyboru GRI, chcemy go wybrać do końca listopada. Już wcześniej skierowaliśmy zapytania do 20 podmiotów. GRI potrzebuje 2-3 miesięcy by się zapoznać z projektem i złożyć ofertę" - powiedział Tomczyk dziennikarzom.

Dodał, że wszyscy potencjalni wykonawcy to firmy polskie.

"GRI pokaże cały szczegółowy harmonogram. My daliśmy tylko ramy. Celem jest 'odpalenie' instalacji w lipcu 2019 r." - przypomniał.

d4f4whs

Wczoraj Polwax podał, że zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł. Będzie to trzecia największa instalacja tego typu w Europie.

Polwax jest jednym z największych producentów i dystrybutorów parafiny przemysłowej w Europie oraz liderem w tej branży w Polsce. Posiada zakłady w Jaśle oraz Czechowicach-Dziedzicach. Spółka zadebiutowała na GPW w październiku 2014 r.

(ISBnews)

d4f4whs

Podziel się opinią

Share
d4f4whs
d4f4whs