Trwa ładowanie...
d1ydo32
d1ydo32
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pomorskie/ W br. 8 inwestorów zadeklarowało ok. 2 tys. miejsc pracy

Ośmiu inwestorów, którzy w 2014 r. w Pomorskiem otworzyli swoje oddziały lub rozwinęli wcześniejsze inwestycje zadeklarowało utworzenie ponad dwóch tysięcy miejsc pracy. W grudniu ma być ogłoszona kolejna inwestycja na Pomorzu - informuje Invest in Pomerania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d1ydo32

W środę w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym swój oddział otworzyła duńska spółka MOVO. Firma zajmuje się głównie rozwojem platformy Openflow służącej do optymalizacji i usprawnienia pracy firm i urzędów poprzez zarządzanie procesami biznesowymi i administracyjnymi.

Zastępca dyrektora Invest in Pomerania, Marcin Faleńczyk poinformował PAP, że od początku roku swoje oddziały otworzyło lub rozwinęło wcześniejsze przedsięwzięcia ośmiu inwestorów. Podał, że łącznie zadeklarowali oni utworzenie w najbliższych latach ponad dwóch tysięcy miejsc pracy w woj. pomorskim. Faleńczyk zaznaczył, że do końca roku powinno być ogłoszone wejście na Pomorze kolejnego inwestora.

Utworzenie najwięcej miejsc pracy zapowiedziały: amerykańska firma Epam Systems, która w otwartym biurze w Gdańsku planuje zatrudnić ok. 500 osób w ciągu 4-5 lat oraz światowy lider przemysłowy ThyssenKrupp, który w gdańskim Globalnym Centrum Usług Biznesowych planuje utworzyć ok. 700 miejsc pracy.

d1ydo32

Faleńczyk ocenił, że "2014 rok pod względem zrealizowanych inwestycji na Pomorzu jest absolutnie rekordowy a przyszły też nie wygląda gorzej". Poinformował, że "są cztery firmy, które podjęły już decyzję o ulokowaniu swojej inwestycji w woj. Pomorskim i czekają na jej ogłoszenie". Dodał, że "są to firmy m.in. z branży IT oraz z sektora produkcyjnego, głównie z Europy". Uchylając się od odpowiedzi o nazwy inwestorów, zaznaczył, że "są to bardzo duże firmy, koncerny giełdowe".

Innowacyjna spółka informatyczna MOVO, która w środę ogłosiła otwarcie swego oddziału w Gdańsku, podała, że wybrała Gdańsk na lokalizacje swego biura ze względu na "najlepsze warunki dla firm z branży IT" oraz "doskonale skomunikowane połączenia lotnicze z Danią". "Ogromną korzyścią jest wysoko rozwinięty rynek kadry pracowniczej, ekspertów i specjalistów z dziedziny programowania, analizy i zarządzania projektami" - podano w komunikacie. W najbliższych kilku latach firma planuje stworzyć ok. 50 miejsc pracy.

Głównym produktem MOVO jest platforma Openflow, która jest wykorzystywana m.in. przez sektor publiczny do usprawnienia zarządzania procesami biznesowymi i administracyjnymi. Thomas Ottosen, Co-Founder and Partner Openflow poinformował podczas konferencji prasowej, że z platformy korzystają m.in. urząd miasta w Kopenhadze, supermarkety i fundusze. Platforma m.in. pozwala na rezygnację z tradycyjnej formy papierowego obiegu dokumentów.

Firma podaje, że w instytucjach po wdrożeniu Openflow o 85 proc. wzrosła wydajność pracy, wygenerowano 75 proc. oszczędności czasu a 66 proc. pracowników przyznało, że praca staje się bardziej przejrzysta i dokładna. Na terenie Polski firma realizuje dwa projekty, m.in. przygotowuje nowoczesną platformę do kupna energii elektrycznej ePower.

d1ydo32

Od samego początku inwestycja spółki MOVO wspierana jest przez Gdańską Agencję Rozwoju Gospodarczego, działającą w ramach inicjatywy Invest in Pomerania.

Invest in Pomerania jest regionalną inicjatywą, która w oparciu o zasadę non-profit pomaga inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu.

Inicjatywę tworzą Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego, miasta: Gdańsk, Gdynia, Słupsk i Sopot, Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna, InvestGDA oraz Agencja Rozwoju Pomorza, która koordynuje działania inicjatywy. Invest in Pomerania podaje, że od momentu utworzenia w 2011 r. pomogła w realizacji 37 projektów inwestycyjnych. Wśród inwestorów byli m.in. Intel (USA), Geoban (Hiszpania), Sony Pictures (USA), Thomson Reuters (USA), Metsa (Finlandia) i Bayer (Niemcy).

d1ydo32

Podziel się opinią

Share
d1ydo32
d1ydo32