Trwa ładowanie...

Ponad 6 mld zł na wymianę kopciuchów. NFOŚiGW chwali się "Czystym powietrzem"

NFOŚiGW poinformował, że jak na razie w ramach programu "Czyste powietrze" złożono pory 397 tys. wniosków na kwotę dofinansowania ponad 6,7 mld zł. Trwa właśnie trzecia edycja dotacji przyznawanych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Celem programu jest wymiana przestarzałych pieców grzewczych tzw. kopciuchów na te bardziej ekologiczne.

To trzecia edycja programu "Czyste powietrze"To trzecia edycja programu "Czyste powietrze"Źródło: Adobe Stock, fot: MALGORZATA KURIATA
d21jpq7
d21jpq7

Polacy ruszyli po dotacje. W programie "Czyste Powietrze" złożono do tej pory 397 tys. wniosków na kwotę dofinansowania ponad 6,7 mld zł. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej informuje, że między 11 a 18 lutego złożono blisko 3 tys. wniosków na 73 mln zł.

Kto może skorzystać z dotacji w ramach "Czystego powietrza"?

W tym uruchomiono trzecią edycję programu "Czyste Powietrze", która uprawnia do otrzymania nawet 69 tys. zł na termomodernizację domu i wymianę źródła ciepła.

"Czyste powietrze" skierowany jest do dwóch grup Polaków. W pierwszej kategorii są osoby, których dochód roczny nie przekracza 100 tys. zł i dla takiej grupy osób przewidziana jest dotacja podstawowa do 30 tys. zł.

Polski Ład bez tajemnic. Ekspert odpowiada na pytania czytelników money.pl

Druga część programu z podwyższonym poziomem dofinansowania jest skierowana do osób o przeciętnym miesięcznym wynagrodzeniu do 1564 zł/osobę w gospodarstwie wieloosobowym oraz do 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym. Dla tej grupy beneficjentów przewidziana jest wyższa dotacja – nawet do 37 tys. zł.

d21jpq7

Trzecia edycja rządowego programu przewiduje maksymalnie 69 tys. zł dotacji dla osób o miesięcznym dochodzie nie większym niż 900 lub 1260 zł na osobę i dotyczy odpowiednio gospodarstw wieloosobowych i jednoosobowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d21jpq7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21jpq7