Qaqwqwrqw

Popularna sieć otworzy 20 nowych sklepów. Jeszcze miesiąc temu pisano o jej sprzedaży

Sieć Pepco tylko w tym miesiącu zwiększy liczbę sklepów o kolejne 20 punktów. To o tyle ciekawe, że w mediach spekuluje się o konieczności sprzedaży sieci przez jej południowoafrykańskiego właściciela.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pepco ma w Polsce ponad 800 sklepów
Pepco ma w Polsce ponad 800 sklepów (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Wikimedia)
Qaqwqwrqw

"We wrześniu planujemy otwarcie 20 sklepów Pepco na terenie Polski" – poinformowało centrum prasowe sieci. Według komunikatu, nowe placówki pojawią się zarówno w miejscowościach, gdzie marka posiadała już sklepy, jak i takich, gdzie dotychczas nie można było zrobić zakupów w Pepco. To m.in. Lubicz, Poraj, Częstochowa, Gliwice czy Połczynie Zdrój.

Rozwój sieci w Polsce zwraca uwagę zwłaszcza w kontekście problemów właściciela – południowoafrykańskiego holdingu Steinhoff International. W maju pisaliśmy o tym, że po wykryciu nieprawidłowości księgowych w europejskim oddziale Steinhoff, wartość księgowa spółki spadła nawet o 96 proc. W tym samym czasie zadłużenie grupy sięgało 10,4 mld euro.

Z kolei w pierwszych dniach lipca media informowały o tym, żewłaściciel Pepco sonduje możliwość sprzedaży sieci. Wszystko zmieniło się pod koniec lipca, gdy Steinhoff dogadał się z wierzycielami i otrzymał trzy lata na to, by wyjść na prostą i rozpocząć spłatę gigantycznym długów. Tym samym jednoznacznie nie przekreślono opcji sprzedaży sklepów, bowiem może być to sposób na przynajmniej częściowe rozwiązanie problemów.

Qaqwqwrqw

W końcu sieć, która w całej Europie ma ok. 1,3 tys. sklepów (z czego ponad 820 w Polsce - red.), wyceniania jest nawet na miliard euro. Miniony rok Pepco zakończyła ze 120 mln euro zysku operacyjnego.

Zobacz też: W zakazie handlu będą zmiany

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw
Qaqwqwrqw