Trwa ładowanie...
d2ao397

Porozumienie ws. budowy Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej

W czwartek w Jaworze podpisano porozumienie w sprawie budowy Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej. Samorządy przekazały na tę inwestycję ponad 420 hektarów. Nowa strefa ma być częścią Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Share
d2ao397

Jak poinformowała PAP Magdalena Szott z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (LSSE), porozumienie w sprawie budowy zawarły w czwartek samorządy Jawora i Męcinki, władze województwa dolnośląskiego oraz LSSE, Ministerstwo Gospodarki i Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Dodała, że dokument precyzuje zakres prac i obowiązków, jakie stoją przed partnerami projektu, a formalności dotyczące powołania Dolnośląskiej Strefy Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor jako podstrefy LSSE powinny zakończyć się do końca 2015 r.

Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej - S3 Jawor obejmie ponad 420 ha przygotowanych terenów inwestycyjnych dostępnych dla małych, średnich oraz dużych przedsiębiorstw. Usytuowana będzie na terenie gmin Jawor i Męcinka. Ma być jedną z podstref Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i miejscem, w którym przedsiębiorcy znajdą nie tylko doskonałe tereny inwestycyjne, ale także wsparcie na każdym etapie prowadzenia biznesu, kadrę wykwalifikowanych pracowników i dogodny system komunikacyjny.

d2ao397

W powiecie jaworskim i okolicznych gminach stopa bezrobocia przekracza 20 proc. i jest jedną z najwyższych nie tylko w regionie, ale też i kraju.

Dolnośląska Strefa Aktywności Gospodarczej (DSAG) powstaje przy budowanej drodze ekspresowej S3, która połączy porty w Szczecinie i Świnoujściu z granicą z Czechami w Lubawce (Dolnośląskie). Zjazd z nowej trasy będzie prowadził bezpośrednio do terenów DSAG. Stąd trasą S3 będzie można dojechać do autostrady A4.

d2ao397

Podziel się opinią

Share
d2ao397
d2ao397