Trwa ładowanie...
d1u8l49

Port-Hotel ma list intencyjny ws. budowy hotelu w Porcie Lotniczym Katowice

Warszawa. 10.12.2014 (ISBnews) - Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL), które zarządza Portem Lotniczym Katowice w Pyrzowicach, podpisało ze spółką Port-Hotel list intencyjny w sprawie budowy hotelu na terenie lotniska. Obiekt będzie działał pod marką "jednej ze światowych sieci hotelarskich", której wybór nastąpi w późniejszym terminie, podał Port.

Share
d1u8l49

"Obiekt powstanie na liczącej około 6000 m2 powierzchni nieruchomości, znajdującej się w południowej części lotniska, naprzeciwko budynku cargo. Zgodnie z zawartym porozumieniem, będzie to minimum trzygwiazdkowy, średniej wielkości hotel, działający pod marką jednej ze światowych sieci hotelarskich, której wybór nastąpi w późniejszym terminie" - głosi komunikat.

Inwestycja ma zostać zrealizowana przez spółkę Port-Hotel do końca I kw. 2017 roku, podano również.

Port-Hotel jest spółką zależną Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze", które zarządza lotniskami Chopina w Warszawie oraz w Zielonej Górze-Babimoście, a także posiada udziały w dziesięciu spółkach nadzorujących lotniska komunikacyjne w Polsce. Celem działań Port-Hotel jest realizacja programu budowy hoteli w wybranych lokalizacjach w kraju, z uwzględnieniem tych przy lotniskach i w centrach miast, a także zarządzanie nimi.

d1u8l49

Pierwszym wybudowanym przez spółkę jest czterogwiazdkowy hotel Courtyard by Marriott Warsaw Airport przy Lotnisku Chopina w Warszawie, którego firma jest jednocześnie właścicielem. Spółka jest jedyną polską firmą posiadającą prawo do zarządzania hotelami pod marką Courtyard by Marriott. Ponadto firma wybudowała i zarządza trzygwiazdkowym hotelem Hampton by Hilton Warsaw Airport oraz Hampton by Hilton Gdansk Airport. Obecnie trwa budowa luksusowego, pięciogwiazdkowego hotelu Renaissance Warsaw Airport, przy Lotnisku Chopina w Warszawie.

(ISBnews)

d1u8l49

Podziel się opinią

Share
d1u8l49
d1u8l49