Trwa ładowanie...
d45dv5u

Portfel zamówień Mostostalu Zabrze ma wartość 706 mln zł

Warszawa, 18.05.2016 (ISBnews) - Wartość robót z kontraktów podpisanych do zrealizowania przez Mostostal Zabrze wynosi 706 mln zł, poinformowała spółka. Backlog (oferowane i realizowane zamówienia) wynosi ponad 1,4 mld zł, z czego szacowana wartość kontraktów do pozyskania w oparciu o aktualne oferty to 651 mln zł. 

Share
d45dv5u

Dalszy wzrost (ponad 15%) wobec lutego 2016 roku wartości kontraktów do zrealizowania przez spółkę jest wynikiem wzrostu w podstawowym segmencie działań firmy, tj. w działalności montażowo-produkcyjnej, podała spółka w prezentacji wynikowej.

Spółka liczy na szerszy rozwój m.in. w sektorze chemicznym i petrochemicznym. "My już widzimy, że w Polsce boom na działania w sektorze energetycznym zaraz się skończy, więc skłaniamy się bardziej ku przemysłowi chemicznemu, petrochemicznemu, mimo obecnej sytuacji w energetyce" - powiedział prezes Aleksander Balcer podczas spotkania z dziennikarzami.

Sprzedaż eksportowa dotyczy głównie Niemiec. "Niemcy są naszym tradycyjnym kierunkiem, obecnie go odbudowujemy. Działamy również w Danii, która jest droga i bardzo trudna, wejście tam nie jest łatwe" - podkreślił Balcer.

"Klient perspektywiczny jest w Uzbekistanie [14% sprzedaży eksportowej] - realizujemy tam dostawy konstrukcji stalowych. Jest to perspektywiczny rynek w zakresie sektora energetycznego, inaczej niż w Polsce" - powiedział wiceprezes zarządu Dariusz Pietyszuk.

d45dv5u

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży za I kw. 2016 r. wyniosły 167,16 mln zł i w porównaniu do I kw. 2015 r. nie odnotowały istotnej zmiany. Przychody ze sprzedaży zrealizowane przez Grupę na rynku krajowym w I kw. 2016 r. wyniosły 90,9 mln zł i stanowiły 54% sprzedaży ogółem. Sprzedaż eksportowa ukształtowała się w tym okresie na poziomie 76,26 mln zł, tym samym udział eksportu wyniósł 46%.

Spółka podała także, że planuje pozyskać ze sprzedaży nieruchomości ok. 8 mln zł, zaś kolejne transze sprzedaży w 2016 roku mogą przynieść 15 mln zł.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. Skonsolidowane przychody Mostostalu Zabrze sięgnęły 759,62 mln zł w 2015 r.

(ISBnews)

d45dv5u

Podziel się opinią

Share
d45dv5u
d45dv5u