Trwa ładowanie...

Poseł PiS przeciwko swojej partii. Wiemy, dlaczego

Po burzliwej dyskusji posłowie zdecydowali o skierowaniu projektu dotyczącego Funduszu Dróg Samorządowych do dalszych prac w komisjach. Opozycja ostro krytykowała pomysł PiS-u, ale najgłośniej wybrzmiała krytyka z ust... młodego posła PiS Łukasza Rzepeckiego. - Ta ustawa jest zła, antyludzka i antyobywatelska - grzmiał z mównicy sejmowej.

Share
Poseł PiS przeciwko swojej partii. Wiemy, dlaczegoŹródło: PAP/EPA, fot: Leszek Szymański
dy91lyo

- Z tego miejsca chciałbym zaapelować do moich koleżanek i kolegów z PiS, do kierownictwa PiS, żebyście wycofali te podpisy pod ustawą. Ta ustawa wprowadza wiele podwyżek cen, począwszy od paliwa, skończywszy na żywności, usługach transportowych - mówił dziś w Sejmie najmłodszy poseł w tej kadencji.

W przerwie obrad zapytaliśmy posła Łukasz Rzepeckiego, dlaczego zdecydował się tak ostro skrytykować projekt ustawy autorstwa własnej partii.
- Zrobiłem to, co obiecałem swoim wyborcom w kampanii - powiedział poseł. - A obiecywałem, że będę zawsze przeciwny podwyższaniu podatków.

Wzbudzający kontrowersje projekt zakłada, że stawka opłaty drogowej zapewni wpływy w wysokości 4-5 mld zł rocznie. Połowa kwoty zostanie przeznaczona na Fundusz Dróg Samorządowych, natomiast reszta wpływów zasili Krajowy Fundusz Drogowy. Wszystko za sprawą podwyżki tak zwanej opłaty paliwowej o 20 groszy, a uwzględniając VAT - o 25 groszy na litrze.

dy91lyo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dy91lyo