Trwa ładowanie...

Posłanka Pawłowicz zabiega o koncesję dla prywatnej stacji. "Czy polskie stacje są w niełasce?"

Posłanka PiS Krystyna Pawłowicz, w swoim wpisie na Twitterze zwróciła się bezpośrednio do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z pytaniem, kiedy Radio Wnet otrzyma koncesję. Internauci zarzucili jej lobbing na rzecz prywatnej stacji radiowej.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Posłanka Pawłowicz zabiega o koncesję dla prywatnej stacji. "Czy polskie stacje są w niełasce?"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d3dhi80
d3dhi80

"Pana Przewodniczącego KRRiT Witolda Kołodziejskiego pytam publicznie, kiedy Radio WNET otrzyma koncesję na nadawanie programów. Czy polskie stacje są w niełasce pana Przewodniczącego...?" – napisała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Swój wpis zilustrowała zdjęciem z Krzysztofem Skowrońskim, założycielem i szefem Radia WNET.

Krystyna Pawłowicz napisała także (pisownia oryg. - red.): "Kilkakrotnie już zwracałam się listownie i przez media. W ub. tyg. ponownie wysłałam do Przew. Kołodziejskiego list prosząc o informację kiedy zakończy się procedura w której udział bierze Radio Wnet. Czekam teraz na odpowiedź, którą po otrzymaniu opublikuję".

Posłance chodzi o przyznanie koncesji na nadawanie analogowe. Stacja działa głównie w internecie. W październiku 2017 r. otrzymała tymczasowe pozwolenie na emisję w stolicy i okolicach.

Zobacz: Pawłowicz do posła Mniejszości Niemieckiej: wstyd pan przynosi

Internauci żywiołowo zareagowali na wpis i zarzucili posłance lobbing: "A czemu Pani, jako poseł RP, naciska na przewodniczącego niezależnej, państwowej instytucji, aby dać zaprzyjaźnionej stacji koncesję? Wnet mówi, że czeka na konkurs. A Pani naciska. Czy to jest przejrzyste?" - pyta jeden z nich.

d3dhi80

Polityk PiS odpowiedziała (pisownia oryg. - red.): "KAŽDY może się wstawiać do organów ADMINISTRACJI za kim chce i podkreślač zalety.Jeszcze raz:KRRiT to nie jest sąd,na który nie powinno się naciskać,ale krytykować po wyroku,już jak najbardziej".

"A czy zna Pani Poseł procedurę przyznawania koncesji? Z tonu Pani wypowiedzi wnioskuję, że oczekuje Pani jakiejś nadzwyczajnej drogi przyznania koncesji. Czy tak jest? Póki co, nie ma konkursu" - pyta internauta James Fincham.

Posłanka odpowiedziała (pisownia oryg. - red.): "To niech go wreszcie ogłoszą,ile można czekać.W Polsce boje z kolumnami,lewactwem i totalnymi,a polskie radio z jednym z najlepszych Zespołów czeka w korytarzu zamiast przyłączyć się obrony prawdy ..To,o co tu chodzi,ile można czekać...?".

Spytali także: "To skoro już tak publicznie,to może publicznie przeczytamy co pani za ten lobbing dostała?".

d3dhi80

Radio Wnet zostało uruchomione w 2009 r. Reklamuje się hasłem "media prawdziwie publiczne". Założycielem i szefem stacji jest Krzysztof Skowroński, który jest również prezesem zarządu głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d3dhi80
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dhi80