Trwa ładowanie...

Posłowie chcą podwyżek

Po fali doniesień o bezczelności posłów, którzy podczas wyjazdów pławią się w luksusach za publiczne pieniądze, marszałek sejmu Ewa Kopacz postanowiła ukrócić te praktyki. Na pierwszy ogień miałoby pójść finansowanie noclegów w czasie poselskich wojaży. Posłowie są oburzeni tym pomysłem. Ba, padły nawet głosy, że zarabiają za mało - podaje "Fakt".

Posłowie chcą podwyżekŹródło: AFP
d4i9bix
d4i9bix

Ile zarabia poseł na Sejm Rzeczpospolitej? Oto wyliczenia:

  • sama pensja plus dieta to 12,5 tys. zł
  • dodatek na prowadzenie biur poselskich - 12 tys. zł
  • zwrot kosztów noclegu podczas wyjazdów - 7,6 tys. zł rocznie
  • pokrycie kosztów wynajmu mieszkania w stolicy - 2,2 tys. zł

Do tego darmowe przeloty na terenie kraju, komunikacja miejska w stolicy i sejmowe limuzyny na zamówienie. Żyć nie umierać.

Jednak, kiedy po sejmie rozeszła się wieść, że dodatek na noclegi miałby zostać zniesiony, na posłów padł blady strach.

- Wszystko drożeje i jest inflacja, a nasze pensje nie rosną. Pieniądze na hotele to jest jakaś rekompensata - biadoli poseł PIS Jerzy Materna, komentując sprawę dla "Faktu". Poseł ten wydał w zeszłym roku na podróże 7489 zł, niemal w całości wykorzystał przysługujący mu limit.

d4i9bix

Inni przepytani przez dziennik posłowie wprost mówią, że te pieniądze i tak powinni dostać. Czy to w postaci dodatku na biura, czy po prostu w postaci podwyżki. Wśród liderów wydawania "noclegowych" kwot znajdują się posłowie prawicy. Tomasz Kaczmarek, znany lepiej jako "agent Tomek", wydał 1860 zł na tygodniowy pobyt w ośrodku SPA w Busku-Zdroju. Adam Hoffman spędził uroczy weekend majowy w Kołobrzegu za 1300 zł.

d4i9bix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4i9bix