Trwa ładowanie...
d2pv8kr
d2pv8kr

Postój remontowy obniży wynik operacyjny Grupy Lotos o ok. 0,2 mld zł w 2017 r.

Warszawa, 01.03.2017 (ISBnews) - Koszty postoju remontowego gdańskiej rafinerii obniżą skonsolidowany wynik operacyjny Grupy Lotos za 2017 r. o ok. 0,2 mld zł, podała spółka.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2pv8kr

"Szacowane koszty bezpośrednie związane z postojem remontowym wpłyną na obniżenie skonsolidowanego wyniku operacyjnego o około 0,2 mld zł w 2017 roku" - czytamy w komunikacie.

Postój spowoduje obniżenie potencjału przerobowego rafinerii w 2017 r. o około 9%, podano także.

Jednocześnie grupa podkreśliła, że remont nie wpłynie na jej zdolność do wywiązywania się ze swoich zobowiązań handlowych.

d2pv8kr

"Zatrzymanie instalacji produkcyjnych nie będzie skutkowało wstrzymaniem ekspedycji i sprzedaży produktów (zgromadzonych w zbiornikach magazynowych i kupowanych u innych dostawców)" - czytamy dalej.

Grupa Lotos poinformowała w ubiegłym tygodniu, że przeprowadzi postój remontowy w gdańskiej rafinerii w terminie od 3 marca do 15 kwietnia br.

Grupa Lotos jest zintegrowanym pionowo koncernem naftowym, który zajmuje się poszukiwaniem i wydobyciem ropy naftowej, jej przerobem oraz sprzedażą hurtową i detaliczną wysokiej jakości produktów naftowych. Szacunkowe skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Lotos wyniosły 20,9 mld zł w 2016 roku.

(ISBnews)

d2pv8kr

Podziel się opinią

Share
d2pv8kr
d2pv8kr