Trwa ładowanie...

Powiat Tatrzański nie sprzeda nieruchomości obcokrajowcom

Powiat Tatrzański mówi "nie" sprzedaży nieruchomości PKL firmie spoza Polski. Sprawa już od kilku tygodni pod Tatrami budzi ogromne emocje.

Share
Powiat Tatrzański nie sprzeda nieruchomości obcokrajowcom
Źródło: AFP, fot: Janek Skarzynski
dob2f3m

Samorządy opiniują wniosek nowego właściciela Polskich Kolei Linowych, który chce formalnie stać się właścicielem działek i budynków należących do kolei linowych. Tak jest m.in. w Tatrach, gdzie urzędnicy nie zgadzają się na to, aby budynki kolei linowej na Kasprowy Wierch i działki, na których stoją, przejął fundusz z Luksemburga.

Andrzej Gąsienica Makowski, starosta tatrzański tłumaczy, że taka zmiana może spowodować masowe żądania górali zwrotu ziem, które zabrano im, gdy budowano kolejkę, a potem tworzono park narodowy.

Tymczasem radni, którzy od początku sprzeciwiali się sprzedaży PKL w obce ręce, teraz nie kryją satysfakcji z rozwoju sytuacji. Jan Gąsienica Walczak podkreśla, że od dawna zwracał uwagę na to, że radni niewiele wiedzą o firmie, którą założyło przecież miasto Zakopane.

Górale również coraz częściej przyznają, że są rozczarowani brakiem nowych inwestycji w koleje i wyciągi narciarskie, które obiecywał nowy właściciel PKL-u. Co prawda kilka miesięcy temu przedstawił plany rozwoju Gubałówki, ale ze względu na kłopoty własnościowe trudno spodziewać się szybkiej realizacji tych planów.

dob2f3m

Podziel się opinią

Share
dob2f3m
dob2f3m