Poziom 2 756 kluczowy dla dalszej zwyżki

Sylwestrowa sesja na warszawskim rynku terminowym upłynęła pod znakiem spadków. Marcowa seria kontraktów wystartowała z poziomu 2 777 pkt, zyskując 2 pkt względem poprzedniego zamknięcia.

Pierwsze minuty handlu przyniosły wyznaczenie dziennego maksimum na pułapie 2 781 pkt, po czym do ataku ruszyli sprzedający. Przed południem podaż osiągnęła sesyjne minimum na poziomie 2 764 pkt. Finisz skróconych, piątkowych kwotowań na wysokości 2 765 pkt oznacza spadek o 0,36%. Baza po zakończeniu sesji jest równa +21 pkt, LOP spadł do poziomu 111,1 tys. pozycji. Sesyjny wolumen obrotu ukształtował się na poziomie 15,6 tys. kontraktów.

Obraz
© (fot. BM Banku BPH)

Ostatnia sesja w 2010 roku, podobnie jak sesja czwartkowa, nie wypadła pomyślnie dla posiadaczy długich pozycji. Na wykresie marcowej serii kontraktów terminowych pokazał się czarny korpusu usytuowany poniżej świecy czwartkowej, a górny cień świecy piątkowej nie dotarł do połowy poprzedniego korpusu. Jest to oznaka słabości rynku na sesji piątkowej. Kluczowym poziomem dla dalszego rozwoju wydarzeń na wykresie będzie obrona poziomu 2 756 pkt, gdzie znajduje się minimum z sesji 20 grudnia 2010 r. Jeśli poziom ten zostanie przełamany, to determinacja strona kupującej zostanie mocno podminowana, co może przesądzić o mocniejszej korekcie. Wstępne sygnały osłabienia już się pojawiły. Średnie kroczące SK5 oraz SK15 wygenerowały sygnały sprzedaży. Krótkoterminowe wskazania RSI informują o utrzymującej się równowadze sił (wskaźnik porusza się w strefie neutralnej) W średnim okresie także występuje równowaga na rynku (ADX opada przy wartościach 22 pkt). W takim otoczeniu każdy ze scenariuszy (wzrostowy oraz spadkowy)
wydaje się równie prawdopodobny. Sytuacja techniczna rozstrzygnie się, gdy na rynek nie powróci większość inwestorów.

BM Banku BPH

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)