Trwa ładowanie...
d49ccf6

Pracownicy MSW włączyli się do akcji Szlachetna Paczka (komunikat)

...

d49ccf6
d49ccf6

05.12. Warszawa - MSW informuje:

Pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych włączyli się do akcji Szlachetna Paczka, prowadzonej przez Stowarzyszenie "Wiosna". Pracownicy ministerstwa, w ramach trwającej akcji, przynoszą dary dla siedmioosobowej rodziny, podopiecznych stowarzyszenia. Rodzinie najbardziej potrzebna jest m.in. żywność, a także odzież dla dzieci.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy osobom najuboższym. Rodzina, która znajduje się pod opieką stowarzyszenia, może liczyć na konkretną pomoc materialną. Wolontariusze współpracujący ze stowarzyszeniem, w ramach świątecznej akcji Szlachetna Paczka, określają najpilniejsze potrzeby rodziny i organizują dla nich zbiórkę rzeczową.

Dary trafią do siedmioosobowej rodziny. Podopieczni Szlachetnej Paczki, której pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych chcą pomóc, znajdują się w trudnej sytuacji życiowej. W rodzinie jest pięcioro dzieci. Rodzinę utrzymuje ojciec wraz z najstarszym synem. Jedno z dzieci z powodu przewlekłej choroby, w tym m.in. wady serca, potrzebuje stałej opieki mamy. Rodzina na utrzymanie jednej osoby w miesiącu ma niecałe 246 zł.

d49ccf6

Zbierane są produkty żywnościowe, takie jak: herbata, makaron, mąka, cukier, konserwy mięsne, a także zimowa odzież dla dzieci oraz środki czystości. Dzieci potrzebują także przyborów szkolnych. Niezbędne są m.in. zeszyty, bloki, kredki, plecaki. Rodzinie przydadzą się również kołdry, poduszki, pościel, a także ręczniki.

Wszystkie dostarczone przez pracowników dary, z chwilą zakończenia akcji, zostaną spakowane w paczki, a następnie przekazane rodzinie. Rodzina otrzyma podarunki 8 grudnia br.

W tym roku pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych po raz pierwszy włączyli się w akcję przygotowania wspólnej paczki dla wielodzietnej rodziny. Akcję Szlachetna Paczka koordynuje w MSW jedna z pracownic i jednocześnie wolontariuszka, od trzech lat związana ze Stowarzyszeniem "Wiosna". W tym roku postanowiła zachęcić pozostałych pracowników ministerstwa do udziału w akcji świątecznej pomocy osobom najuboższym.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d49ccf6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49ccf6