Trwa ładowanie...

Pracownicy Tesco szykują się do strajku. "Solidarność" nie porozumiała się z zarządem firmy

NSZZ "Solidarność" zapowiada strajk. Związki Zawodowe spotkały się z przedstawicielami Tesco Polska w ramach mediacji w spawie podwyżek wynagrodzeń. Rozmowy zakończyły się fiaskiem.

Share
Pracownicy Tesco szykują się do strajku. "Solidarność" nie porozumiała się z zarządem firmyŹródło: East News, fot: LORNE CAMPBELL/GUZELIAN /SIPA/EAST NEWS
d329xcr

Pracownicy Tesco Polska żądali 350 zł brutto podwyżki dla wszystkich zatrudnionych. Dodatkowo kierownicy sklepów, kierownicy stoisk oraz zastępcy kierowników chcieli 200 zł. brutto.

Oprócz tego jednym z postulatów "Solidarności" był 10 proc. dodatek do wynagrodzenia dla pracowników, których wynagrodzenie jest niższe 3 tys. zł z tytułu każdej zmiany zakresu czynności i/lub zmiany nazwy stanowiska dla pracowników. W tym również każdej zmiany, która wystąpiła w okresie od 1 stycznia 2014 r.

"Nie doszło do porozumienia w sprawie podwyżek wynagrodzeń w roku finansowym 2017, w związku z tym NSZZ "Solidarność" nadal jest w sporze zborowym w postulatach pałacowych" - poinformował związek na swoim profilu społecznościowym. Jak zapowiedział, kolejnym etapem w sporze zbiorowym jest strajk.

Późnym wieczorem wysłaliśmy prośbę o komentarz w sprawie strajku do Tesco Polska. Jak tylko otrzymamy stanowisko firmy opublikujemy je w tym miejscu.

70 proc. Polaków kupuje produkty marek sieci handlowych

Jak podała NSZZ "Solidarność", udało się dojść do porozumienia w kwestii nagród jubileuszowych oraz dodatkowych świadczeń przy tzw. zwolnieniach grupowych oraz zamykanych sklepach.

d329xcr

Spór związkowców z Tesco trwa od lutego. Kolejne propozycje firmy nie zadowalają pracowników.Ostatecznie od lipca Tesco podniosło wynagrodzenia w Polsce o około 2 proc. NSZZ "Solidarność" podkreśla jednak, że się nie zgodziła na nie. Działanie firmy nazywa "obraźliwym". Już wcześniej pracownicy wyrażali swoje oburzenie, kiedy pracodawca proponował kolejne kwoty podwyżek. Po tym, gdy odrzucili ofertę 42,97 zł podwyżki, szefostwo sieci zaproponowało 50 zł.

- Grupa Tesco zakpiła z pracowników w Polsce. Jak czytamy w prasie, firma matka pracownikom w Anglii podniosła wynagrodzenia o około 10,5 proc., a firma córka Tesco Polska podniosła wynagrodzenia około 2 proc. - informują związkowcy w komunikacie.

d329xcr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d329xcr
d329xcr