Trwa ładowanie...
d4h1ihl
29-01-2016 11:25

Prairie zapowiada wstępne studium wykonalności 'Lublin Coal' w kilka miesięcy

Warszawa, 29.01.2016 (ISBnews) - Prairie Mining Limited zaktualizowała postęp prac przy inwestycji Lublin Coal Project. Wyniki wstępnego studium wykonalności, będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy, poinformował prezes Ben Stoikovich.

Share
d4h1ihl

"Nasze wysiłki koncentrujemy na wstępnym studium wykonalności, które będzie zawierać najważniejsze parametry techniczne i finansowe Inwestycji. Jesteśmy przekonani, że wyniki studium, które będą gotowe w ciągu najbliższych miesięcy, potwierdzą ogromny potencjał inwestycyjny projektu i istotnie zbliżą nas do etapu budowy" - powiedział Stoikovich, cytowany w komunikacie.

Na koniec 2015 r. dzięki inwestycji funduszu CD Capital spółka miała około 17,8 mln USD w gotówce i instrumentach finansowych, będące wystarczającymi środkami do sfinansowania większości prac przygotowawczych Inwestycji, podano w komunikacie.

"Spółka w najbliższych miesiącach przeprowadzi dalsze prace przygotowawcze związane z budową kopalni w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Ich efektem ma być złożenie wniosku o koncesję wydobywczą pod koniec 2016 r." - czytamy w komunikacie.

Spółka zapowiedziała także w pierwszej połowie 2016 r. wykonanie ostatnich badań środowiskowych w celu oceny wpływu Inwestycji na środowisko i wpływu społecznego.

d4h1ihl

Prairie Mining Limited jest spółką eksploracyjno-wydobywcza realizującą projekt w Lubelskim Zagłębiu Węglowym. Spółka zakończyła program rozpoznawczy, a dokumentacja geologiczna sporządzona przez spółkę została zatwierdzona przez Ministra Środowiska. Tym samym Prairie uzyskała pierwszeństwo w ubieganiu się o koncesję wydobywczą. Spółka zadebiutowała na rynku główny GPW we wrześniu 2015 r.

(ISBnews)

d4h1ihl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4h1ihl
d4h1ihl