Trwa ładowanie...

Prażona cebulka wycofana ze sprzedaży. Wykryto w niej cząsteczki metalu

Główny Urząd Sanitarny przestrzega – uważaj na cebulkę prażoną marki Trader Joe’s. W produkcie marki własnej sieci Aldi istnieje możliwość występowania cząstek metalu.

Share
Prażona cebulka wycofana ze sprzedaży. Wykryto w niej cząsteczki metalu
Źródło: East News, Fot: Reporter
d36kxr4

GIS w swoim komunikacie przestrzega, że część partii "została zanieczyszczona małymi fragmentami metalu". Urząd jednocześnie ostrzega, że spożycie takiego produktu stanowi "potencjalne zagrożenie dla zdrowia", czyli istnieje możliwość połknięcia kawałka metalu.

Kod kreskowy wadliwego produktu "Trader Joe’s Cebulka prażona 200 g" to 28089469 o dacie ważności do 15.06.2020 r. Producentem jest firma Delizza GmbH.

Sieć Aldi już zapewniła możliwość zwrotu produktu w punkcie jego zakupu. Sieć zadeklarowała, że zwróci pieniądze nawet w przypadku braku paragonu potwierdzającego jego zakup.

d36kxr4

– Informujemy, że w ramach ochrony prewencyjnej konsumentów wycofaliśmy już ze sprzedaży ww. artykuł – napisała sieć w swoim komunikacie. Jednocześnie przypomniała, że przy pozostałych produktach zarówno marki Trader Joe’s, jak i firmy Delizza GmbH nie stwierdzono nieprawidłowości.

Zobacz także: Sztuczna inteligencja może nas zgubić. Jednak bez niej nie ma mowy o bezpieczeństwie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d36kxr4

Podziel się opinią

Share
d36kxr4
d36kxr4