Trwa ładowanie...
d119p9c

Premier liczy na wzrost PKB w '12 lekko powyżej 2,5 proc.; kurs PLN korzystny dla gospodarki

19.12. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk liczy, że wzrost gospodarczy w 2012 roku będzie lekko powyżej 2,5 proc., które rząd przyjął do konstrukcji projektu budżetu na przyszły...

Share
d119p9c

19.12. Warszawa (PAP) - Premier Donald Tusk liczy, że wzrost gospodarczy w 2012 roku będzie lekko powyżej 2,5 proc., które rząd przyjął do konstrukcji projektu budżetu na przyszły rok. Obecny kurs złotego określił jako korzystny zarówno dla eksportu, jak i całej gospodarki.

"Uważam, że Polska w roku 2012 będzie miała mniejszy wzrost niż w roku 2011, ale twierdzę, że te 2,5 proc., które zakładamy w tym ostrożnym budżecie, to jest prognoza ostrożna. Liczę na trochę więcej. Co będzie oznaczało prawdopodobnie, na tle całej Europy, jeden z najlepszych wyników" - powiedział premier w poniedziałek wieczorem w TVP2.

"W Polsce mówimy o wzroście, nie ma mowy o recesji. Ta pozycja Polski relatywnie rośnie, a nie maleje w czasie kryzysu" - dodał.

Premier ocenił również, że obecny kurs złotego jest korzystny w punktu widzenia eksportu oraz całej gospodarki.

"Kurs złotego (jest - PAP) stabilny, na pewno korzystny z punktu widzenia eksporterów. Nawet bym powiedział z punktu widzenia polskiej gospodarki nie jest to najgorsza sytuacja" - podkreślił Tusk. (PAP)

bg/

d119p9c

Podziel się opinią

Share
d119p9c
d119p9c