Trwa ładowanie...
d3d02n9

Premier: nowoczesna, bezpieczna energetyka może stać się naszą chlubą (krótka)

Jeśli przez kolejne lata podążać będziemy konsekwentnie w kierunku wyznaczonym przez Plan Odpowiedzialnego Rozwoju, nowoczesna, bezpieczna energetyka może stać się naszą chlubą - powiedziała w czwartek w Gorzowie premier Beata Szydło.

Share
d3d02n9

Podczas spotkania z pracownikami Elektrociepłowni Gorzów z okazji otwarcia nowego bloku gazowo-parowego Elektrociepłowni szefowa polskiego rządu mówiła, że nowy blok gorzowskiej elektrowni stwarza nowe szanse nie tylko dla Gorzowa, ale "przede wszystkim dla polskiej energetyki".

"Jesteśmy zdeterminowani do tego, ażeby polska energetyka była niezależna, aby dawała bezpieczeństwo Polsce, żeby była też tym kołem zamachowym polskiej gospodarki" - podkreśliła Szydło.

Dodała, że rząd pracuje w związku z tym m.in. nad rozwojem nowoczesnych technologii węglowych. "To są wielkie projekty, które w rządzie są realizowane, które toczą się z dużym sukcesem" - zapewniła premier. Zaznaczyła, że już dziś można "pokazać na mapie Polski wiele miejsc, gdzie takie nowoczesne technologie powstały lub powstają".

"Myślę, że ten kierunek, wyznaczony w Planie Odpowiedzialnego Rozwoju, przyjętym przez rząd PiS, do wyznaczania tych kolejnych kroków rozwoju energetyki, jest tym kierunkiem, który, jeżeli będziemy konsekwentnie (nim) podążać przez następne lata, doprowadzi do tego, że (...) naszą chlubą będzie nowoczesna bezpieczna energetyka" - powiedziała.

d3d02n9

Podziel się opinią

Share
d3d02n9
d3d02n9