Trwa ładowanie...
d2mshsu

Prezes Digirad Corp. wszedł do rady nadzorczej Perma-Fix Medical

Warszawa, 23.12.2015 (ISBnews) - Rada nadzorcza Perma-Fix Medical - spółki zależnej notowanego na Nasdaq Perma-Fix Environmental Services, Inc., - powołała Bena Naccarato, dotychczasowego dyrektora finansowego na członka zarządu, zaś w skład RN wszedł Matthew Molchan, zastępując Ewę Szlachetkę.

Share
d2mshsu

Matthew Molchan jest prezesem, dyrektorem generalnym oraz członkiem rady dyrektorów Digirad Corporation, spółki notowanej na rynku Nasdaq, która w lipcu br. zainwestowała 1 mln USD w Perma-Fix Medical i objęła ok. 5,4% pakiet akcji spółki.

"Bardzo miło nam oznajmić, że do naszego zespołu dołączyli panowie Naccarato i Molchan, których bogate doświadczenie okaże się nieocenionym wsparciem w pozyskaniu kolejnych partnerów strategicznych i rozbudowie sieci kontaktów branżowych z łańcucha dostaw Tc-99m przed złożeniem w 2016 roku wniosków o rejestrację naszego innowacyjnego procesu produkcji izotopu medycznego Tc-99m do Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA) i regulatora w Unii Europejskiej" - powiedział prezes Perma-Fix Medical Steven Belcher, cytowany w komunikacie.

Naccarato pełni funkcję dyrektora finansowego Perma-Fix Medical od lipca 2015 roku oraz dyrektora finansowego Perma-Fix Environmental Services, Inc. od lutego 2009 roku. Posiada łącznie ponad 28 lat doświadczenia na kierowniczych stanowiskach finansowych w branży gospodarowania odpadami jądrowymi i odpadami po obróbce ropy naftowej.

d2mshsu

Molchan jest prezesem, dyrektorem generalnym oraz członkiem rady dyrektorów w Digirad - spółce będącej jednym z największych dostawców w USA z zakresu kardiologii nuklearnej i usług obrazowania narządów wewnętrznych, a także monitorowania pracy serca.

Perma-Fix Medical, Inc. z siedzibą w Atlancie, stan Georgia, USA, jest podmiotem zależnym spółki giełdowej Perma-Fix Environmental Services, notowanej na rynku Nasdaq. Spółka powstała w celu opracowania nowej technologii pozyskiwania Technetium-99 (Tc-99m), najczęściej używanego do celów medycznych izotopu na całym świecie, uzyskania zatwierdzenia Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków oraz innych formalnych pozwoleń, oraz komercjalizacji tej technologii. Oczekuje się, że nowy proces technologiczny, który wykorzystuje molibden do wyprodukowania Mo-99 i rozpadu Tc-99m przyczyni się do rozwiązania problemu niedoboru Tc-99m na świecie ze względu na niższy koszt technologiczny oraz brak konieczności wykorzystania materiałów stosowanych do produkcji broni masowego rażenia dotowanych przez rząd.

(ISBnews)

d2mshsu

Podziel się opinią

Share
d2mshsu
d2mshsu