Trwa ładowanie...
d4hu5da
07-09-2016 14:35

Prezes PGE: partner dla Opola i Turowa to tylko opcja

Prezes PGE Henryk Baranowski poinformował, że spółka może samodzielnie sfinansować budowę bloków w Elektrowniach Opole i Turów, a poszukiwanie partnerów do tych projektów to tylko opcja.

d4hu5da
d4hu5da

"Szukanie partnera dla inwestycji to jest opcja. Może być wykonana, ale nie musi" - powiedział na konferencji w Krynicy prezes PGE, prezentując nową strategię grupy.

PGE w opublikowanej we wtorek strategii napisało, że w toku realizowanego programu inwestycyjnego, zakładającego wykorzystanie pełnego potencjału podstawowej działalności firmy i budowy nowoczesnej energetyki konwencjonalnej, grupa dopuszcza możliwość udziału partnerów przy flagowych inwestycjach w Opolu i Turowie.

"Na dzień dzisiejszy nasze inwestycje mają pełne pokrycie w naszych środkach finansowych, więc nie ma konieczności, by partnera szukać" - powiedział Baranowski.

"Jeśli stwierdzimy, że partner będzie mile widziany, to być może taką decyzję podejmiemy, zwłaszcza jeśli te środki będziemy mogli przeznaczyć na nowe linie biznesowe" - dodał.

d4hu5da
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hu5da