Trwa ładowanie...
dvv0y3t

Prezes Skarbca TFI: Rynek REIT-ów w Polsce będzie się rozwijać

Warszawa, 18.10.2016 (ISBnews) - Skarbiec TFI spodziewa się rozwoju rynku rozwiązań typu REIT w Polsce. Już dziś posiada podobne produkty w ofercie, poinformował ISBnews prezes Marek Rybiec.

Share
dvv0y3t

"Skarbiec już dzisiaj posiada dwa rozwiązania działające na bardzo zbliżonych zasadach. Jedno z nich jest dedykowane klientom detalicznym, drugie konkretnemu klientowi" - powiedział Rybiec w rozmowie z ISBnews podczas warsztatów "Inwestycje w Polskie nieruchomości komercyjne w formie REIT-ów".

"Zobaczymy, jak to [REIT-y] będzie funkcjonowało. Wobec tego, co mamy dziś jedyną większą różnicą byłaby obecność na rynku publicznym i większa dostępność [niższy próg wejścia]. Na dziś my robimy tego typu rozwiązania - więc albo będziemy robić to tak samo dalej, albo delikatnie modyfikować" - kontynuował Rybiec.

Podkreślił, że wśród klientów jest przekonanie do nieruchomości i badania pokazują, że klienci uważają, iż to doskonała inwestycja. Także REIT-y mogą cieszyć się dużym powodzeniem.

dvv0y3t

"Klienci teoretycznie są na to otwarci, natomiast nie do końca rozumieją specyfikę tych produktów. Chcieliby mieć zysk na poziomie 6%, ale nie chcą poświęcić płynności. A na całym świecie to są długie pieniądze i długie inwestycje. Tu musimy przeprowadzić dużą edukację dla klientów. Gdy takich rozwiązań jak REIT-y będzie na rynku dużo więcej, a nie tylko same fundusze inwestycyjne, zarówno REIT-y, jak i fundusze inwestycyjne będą się sprzedawać dużo lepiej" - dodał.

"Rynek REIT-ów w Polsce na pewno będzie się rozrastał" - podsumował.

W ubiegłym tygodniu projekt ustawy o spółkach rynku wynajmu nieruchomości, który ma uregulować funkcjonowanie REIT-ów w Polsce, został skierowany do konsultacji.

Skarbiec TFI S.A. powstał w 1997 roku i jest jednym z najdłużej działających Towarzystw na polskim rynku. Na rynku krajowym Skarbiec TFI zajmuje piąte miejsce pod względem wartości aktywów pod zarządzaniem oraz jest drugim największym, niezależnym TFI działającym w Polsce.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

dvv0y3t

Podziel się opinią

Share
dvv0y3t
dvv0y3t