Trwa ładowanie...
d17dym8

Prezydent Bush uważa, że plan ratunkowy dla banków nie zadziała od razu

5.10.Waszyngton (PAP/Reuters) - Prezydent USA George W. Bush ostrzegł w sobotę, że uchwalony w tym tygodniu przez Kongres plan wsparcia amerykańskich banków kwotą 700 mld dolarów...
Share
d17dym8

5.10.Waszyngton (PAP/Reuters) - Prezydent USA George W. Bush ostrzegł w sobotę, że uchwalony w tym tygodniu przez Kongres plan wsparcia amerykańskich banków kwotą 700 mld dolarów z budżetu państwa nie poprawi natychmiast sytuacji na rynkach finansowych.

"Poza zaspokojeniem bezpośrednich potrzeb naszego systemu finansowego plan ten pomoże również w pobudzeniu amerykańskiego długoterminowego wzrostu gospodarczego" - powiedział Bush w swym cotygodniowym przemówieniu radiowym.

"Choć wysiłki te przyniosą efekt, potrzeba czasu na ich realizację. Moja administracja będzie działać tak szybko jak to możliwe, ale korzyści z tego planu nie będą w całości odczuwalne od razu" - zaznaczył prezydent.

d17dym8

Plan, którego autorem jest minister skarbu Henry Paulson, przewiduje wykupienie od banków prywatnych nieściągalnych wierzytelności z tytułu udzielonych kredytów hipotecznych. Ma to przywrócić równowagę na rynku międzybankowym, co powinno zachęcić banki do pożyczania pieniędzy i w konsekwencji uratować gospodarkę przed recesją.

"Rząd federalny będzie realizował ten plan ratunkowy w ostrożny i rozważny sposób, by zapewnić, że dolary z waszych podatków są wydawane mądrze" - zapewnił Bush. (PAP)

dmi/ ap/ bas/

d17dym8

Podziel się opinią

Share
d17dym8
d17dym8