Trwa ładowanie...
d2kkzf5

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą na '12 waloryzację kwotową emerytur i rent i skierował ją do

24.01. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę wprowadzającą na rok 2012 waloryzację kwotową emerytur i rent. Jednocześnie prezydent podjął...

Share
d2kkzf5

24.01. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski podpisał we wtorek ustawę wprowadzającą na rok 2012 waloryzację kwotową emerytur i rent. Jednocześnie prezydent podjął decyzję o złożeniu do Trybunału Konstytucyjnego wniosku o zbadanie zgodności ustawy z Konstytucją w trybie następczym - głosi komunikat zamieszczony na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

"Prezydent podziela intencje, które przyświecają waloryzacji kwotowej w 2012 r. - czyli wolę poprawy sytuacji najmniej zamożnych emerytów i rencistów. Jednak głosy od osób, które mogą stracić na tej waloryzacji, a dotyczące aspektów konstytucyjności tej ustawy sprawiły, że prezydent podjął decyzję o skierowaniu tej ustawy do kontroli przez Trybunał Konstytucyjny w trybie następczym" - napisano w komunikacie.

"O podpisaniu ustawy zadecydowały szczególne okoliczności związane z chęcią wsparcia najmniej zamożnych emerytów i rencistów, z kryzysem i sytuacją finansów publicznych oraz bardzo bliskim obowiązkowym terminem wprowadzenia waloryzacji" - dodano. (PAP)

bg/ ana/

d2kkzf5

Podziel się opinią

Share
d2kkzf5
d2kkzf5