Trwa ładowanie...
d329wvy

Prezydent przedstawi na szczycie UE stanowisko rządu ws. kryzysu finansowego

Lech Kaczyński przedstawi na szczycie Unii Europejskiej w Brukseli stanowisko rządu dotyczące kryzysu finansowego. Poinformował o tym szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki.

Share
d329wvy

Stanowisko zawierające "mapę drogową" dojścia Polski do strefy euro oraz apel do krajów Wspólnoty o szybką ratyfikację Traktatu Lizbońskiego przekazał prezydentowi szef resortu finansów Jacek Rostowski.

Po spotkaniu Piotr Kownacki zapewnił, że prezydent akceptuje stanowisko rządu i przedstawi je w Brukseli. Według harmonogramu przyjętego przez rząd Donalda Tuska, Polska będzie gotowa do przystąpienia do strefy euro 1 stycznia 2012 roku. Piotr Kownacki podkreślił, że unijny szczyt nie jest forum do przedstawiania rozbieżności stanowisk między premierem a prezydentem.

Szef Kancelarii Prezydenta poinformował, że Lech Kaczyński podczas spotkania z ministrem finansów zaproponował aby któryś z zastępców Jacka Rostowskiego towarzyszył mu na szczycie. Minister finansów nie odpowiedział jednoznacznie na prezydencką propozycję. Ponieważ - jak relacjonuje Piotr Kownacki - musi w tej sprawie spytać o zgodę premiera.

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy podczas szczytu będzie chciał poinformować unijnych przywódców o stanowisku przygotowywanym na szczyt gospodarczy w Waszyngtonie 15 listopada.

d329wvy

Podziel się opinią

Share
d329wvy
d329wvy