Trwa ładowanie...
dqzlgqf
dqzlgqf

Prezydent ratyfikował pakt fiskalny

24.07. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował w środę Traktat o stabilności, koordynacji i zarządzaniu w Unii Gospodarczej i Walutowej, czyli tzw. pakt...
Share
dqzlgqf

24.07. Warszawa (PAP) - Prezydent Bronisław Komorowski ratyfikował w środę Traktat o stabilności, koordynacji i zarządzaniu w Unii Gospodarczej i Walutowej, czyli tzw. pakt fiskalny - podała Kancelaria Prezydenta.

Pakt fiskalny został podpisany przez przywódców 25 krajów UE, w tym premiera Donalda Tuska 2 marca ub.r., i wymusza większą dyscyplinę w finansach publicznych, zwłaszcza w krajach strefy euro oraz nowe, bardziej automatyczne sankcje za łamanie dyscypliny.

Jak podkreślono w komunikacie Kancelarii Prezydenta, dzięki paktowi fiskalnemu "przedstawiciele polskich władz będą mogli uczestniczyć w szczytach strefy euro dotyczących konkurencyjności oraz w spotkaniach związanych z wdrażaniem postanowień paktu".

"W ocenie Kancelarii Prezydenta postanowienia Paktu nie zmieniają kompetencji władczych instytucji unijnych i nie ustanawiają kompetencji wyłącznych UE" - napisano w komunikacie. (PAP)

hgt/ ajg/ eaw/ ana/

dqzlgqf

Podziel się opinią

Share
dqzlgqf
dqzlgqf