Trwa ładowanie...
d24ufsu

Prezydent: Studium wykonalności Baltic Pipe ma powstać do końca roku

Warszawa, 09.06.2016 (ISBnews) - Studium wykonalności gazociągu Baltic Pipe powinno zostać przedstawione do końca tego roku, uważa prezydent Andrzej Duda.

Share
d24ufsu

"Oczekujemy, że studium wykonalności projektu Baltic Pipe zostanie przedstawione do końca br." - powiedział Duda podczas Polsko-Duńskiego Forum Biznesu, cytowany na oficjalnym koncie na Twitterze.

Kwestia gazociągu była jednym z tematów rozmów premierów Polski i Danii wcześniej w tym roku. Po tym spotkaniu premier Beata Szydło mówiła, że Baltic Pipe to bardzo istotny projekt, który może znacząco zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Prezes duńskiego operatora Energinet.dk Peder Andreasen wskazywał w maju, że firma może podjąć decyzję w sprawie budowy Baltic Pipe w zależności od wyników biznesowej analizy.

W połowie marca Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System podał, że wspólnie z duńskim operatorem Energinet.dk bada możliwości budowy połączenia pomiędzy dwoma systemami przesyłowymi - gazociągu Baltic Pipe. Zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli polskiego rządu, gazociąg mógłby powstać do 2022 r.

(ISBnews)

d24ufsu

Podziel się opinią

Share
d24ufsu
d24ufsu