Trwa ładowanie...

Prezydent wręczył nagrody "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"

12 firm uhonorowano certyfikatami "Pracodawca Przyjazny Pracownikom" przyznawanymi przez NSZZ "Solidarność"

Share
Prezydent wręczył nagrody "Pracodawca Przyjazny Pracownikom"
d28wdbh

Laureatami tegorocznej akcji Solidarności zostały: Arcelor Mittal Warszawa, należąca do PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna Elektrociepłownia Lublin Wrotków, HUHTAMAKI Foodservice Polska, Isuzu Motors Polska, Miejski Zakład Komunikacji w Grudziądzu, Odlewnie Polskie, spółka Piastowska-Med, Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Bytomiu, Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych KRUSZGEO, Śląski Ogród Zoologiczny, TP EmiTel i Volkswagen Poznań.

Prezydent mówił we wtorek, że w jego opinii, za nagrodą stoi nie tylko struktura związku, ale i duch Solidarności. - Znamy przypadki, gdzie pracodawcy kompletnie lekceważyli potrzeby pracowników, godność ludzką i zawsze kończyło się to jakąś formą katastrofy. Znamy przykłady, gdy związki zawodowe tylko i wyłącznie prezentując postawę wąsko pojętych roszczeń prowadziły swoje własne miejsca pracy ku katastrofie. Do dzisiaj można spotkać takie pomniki braku zgody i współdziałania, braku poczucia wspólnoty interesu i wspólnoty celu - mówi prezydent. - Te wyróżnienia są dowodem słuszności powiedzenie, że "zgoda buduje" - dodaje.

Natomiast przewodniczący "S" Piotr Duda podkreślił, że związek od swojego powstania nigdy nie był nastawiony wyłącznie roszczeniowo. - Zawsze staraliśmy się współpracować, być partnerem dla pracodawcy - twierdzi Duda. - Związkom i pracodawcom w ich dwustronnych stosunkach nie jest potrzebny rząd, wystarczy dobre partnerstwo w zakładzie pracy, a to na pewno przełoży się na lepsze wyniki, lepszą atmosferę. A dobra atmosfera to połowa sukcesu firmy - dodaje.

d28wdbh

Duda zwrócił też uwagę, że jest wiele nagród, które sobie wręczają nawzajem pracodawcy, ale - w jego opinii - żadna nie jest tak wartościowa, jak nagroda przyznawana pracodawcy przez związek.

Szef NSZZ "Solidarność" podkreślał, że ważnym kryterium przy ocenie pracodawcy przez kapitułę nagrody jest skala stosowania przez niego tzw. umów śmieciowych. - W waszych zakładach pracy ta skala jest minimalna - mówił Duda do laureatów. - Umowa na czas określony nie daje perspektywy funkcjonowania, nie wiąże też pracownika z firmą" - stwierdził.

d28wdbh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d28wdbh