Trwa ładowanie...
d10oj0q

Primark zapowiada otwarcie drugiego sklepu w Polsce. A może by tak najpierw uruchomić pierwszy?

Na otwarcie sklepów Primark czekają w Polsce tysiące ludzi. Wielu rodaków zna je z innych krajów Europy, gdzie cieszą się dużym powodzeniem. Niemal od roku wiadomo, że pierwszy sklep tej marki ma się otworzyć w warszawskiej Galerii Młociny. Data jest zagadką, ale coś się w tej sprawie powoli rusza.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ostatnich dniach na witrynie przyszłego sklepu Primark w Galerii Młociny pojawiły się zapowiedzi rychłego otwarcia.
W ostatnich dniach na witrynie przyszłego sklepu Primark w Galerii Młociny pojawiły się zapowiedzi rychłego otwarcia. (WP Finanse, Fot: Konrad Bagiński)
d10oj0q

Sklepy Primark cieszą się olbrzymim powodzeniem w całej Europie. Oferują odzież i artykuły domowe w niskich cenach i przyzwoitej jakości. Wielu Polaków przywozi rzeczy z Primarka kupione za granicą, wielu też czeka na moment, aż sklep ten w końcu otworzy się w Polsce.

W maju 2019 roku na północnych rubieżach stolicy otwarto największą od lat inwestycję komercyjną. Mowa o Galerii Młociny. Jeszcze na kilka miesięcy przed otwarciem było wiadomo, że to właśnie tam uruchomiony zostanie pierwszy sklep Primark w Polsce. Problem w tym, że jego otwarcie jest ciągle przekładane.

Plotki o Primarku okazały się prawdziwe, niedługo po otwarciu Galerii Młociny sieć w końcu oficjalnie potwierdziła wejście do Polski. Najpierw mówiono o uruchomieniu sklepu jesienią, teraz w grę wchodzi "wiosna 2020". W galerii od 9 miesięcy witrynę piętrowego lokalu, w którym będzie Primark pokrywa błękitna grafika z chmurkami i innymi elementami. Zdążyła wrosnąć w ścianę centrum handlowego.

d10oj0q

Zobacz też: Primark otworzy swój pierwszy sklep w Polsce w Galerii Młociny

Firma prowadzi obecnie rekrutację na różne stanowiska, oferując pracę w pełnym oraz niepełnym wymiarze godzin, zarówno wieczorami, jak i w weekendy.

Ostatnio jednak coś się zmieniło - na ścianie pojawiło się w końcu logo sieci Primark i zapowiedź w miarę rychłego otwarcia podwoi tej placówki handlowej. Zbiegło się to w czasie z kolejnymi zapowiedziami sieci - zamierza ona otworzyć również sklep w centrum handlowym Posnania. Niestety dla poznaniaków tempo ma równie słabo imponujące, co w Warszawie. Sklep w Poznaniu ma być udostępniony klientom dopiero w 2021 roku.

d10oj0q

Primark to firma założona w Dublinie w 1969 r. obecnie posiada ponad 370 sklepów i niemal 1,5 mln mkw. powierzchni handlowej w 12 krajach: Irlandii, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Portugalii, Niemczech, Holandii, Belgii, Austrii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Włoszech i Słowenii. Primark zatrudnia ponad 79 tys. osób, a w roku obrotowym 2017/18 otworzył 15 sklepów, tworząc ponad 4 500 miejsc pracy i otrzymując ponad 42 tys. podań o zatrudnienie w tych sklepach.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share

d10oj0q

d10oj0q
d10oj0q