Trwa ładowanie...
d222squ

Prime Minerals nabył 51% udziałów w International Prime Metals z Singapuru

Warszawa, 29.03.2017 (ISBnews) - Prime Minerals podpisał umowę nabycia 51% udziałów w International Prime Metals Pte. Ltd. z siedzibą w Singapurze, podała spółka.

Share
d222squ

"Transakcja jest związana z dotychczasową działalnością Prime Minerals w zakresie wydobycia rudy niklu na wyspie Sulawesi (Republika Indonezji). Zakup odrębnej spółki ma na celu rozwój działalności handlowej w zakresie obrotu metalami, rudami metali oraz innymi surowcami" - czytamy w komunikacie.

Cena nabycia udziałów wyniosła 2 550 SGD, co stanowi równowartość ok. 7 140,00 zł (wg. średniego kursu dolara singapurskiego opublikowanego przez NBP w dniu 28 marca 2017 roku), podano także.

"Akwizycja spółki handlowej w Singapurze to kolejny krok do uruchomienia kluczowej działalności wydobywczej. Kończymy budowę głównego etapu kopalni odkrywkowej wraz z portem, podpisaliśmy też umowy na wydobycie i sprzedaż wapienia. Na przełomie III i IV kwartału rozpoczniemy wydobycie i sprzedaż kluczowego surowca - niklu. Pełne moce produkcyjne powinniśmy osiągnąć w 2018 roku - mamy 20-letnią koncesję, która obowiązuje na obszarze prawie 2 tysięcy hektarów" - powiedział członek zarządu Paweł Lis, cytowany w komunikacie.

d222squ

Prime Minerals informowała w drugiej połowie marca, że zamierza utworzyć spółkę prawa handlowego lub zakupić udziały w spółce prawa handlowego na terytorium jednego z państw azjatyckich.

Prime Minerals jest polskim podmiotem inwestującym w projekty związane z wydobyciem i przetwarzaniem surowców naturalnych. Spółka realizuje projekt budowy kopalni odkrywkowej rudy niklu oraz kruszywa wapiennego na wyspie Sulawesi w Indonezji. Od listopada 2013 roku akcje spółki są notowane na NewConnect.

(ISBnews)

d222squ

Podziel się opinią

Share
d222squ
d222squ