Trwa ładowanie...
d34hhjg
farmaceutyki
16-02-2009 15:20

Producent farmaceutyków Pliva Kraków zwolni 40 proc. załogi

Producent farmaceutyków Pliva Kraków zwolni
613 pracowników, czyli około 40 proc załogi. Zwolnienia dotkną
zarówno osoby zatrudnione przy produkcji w fabryce w Krakowie, jak
i w dziale badań i rozwoju oraz administracji w Krakowie i
Warszawie.

d34hhjg
d34hhjg

Jak poinformowała w poniedziałkowym komunikacie prezes Plivy Kraków Dorota Szopińska-Wójcik, redukcja zatrudnienia związana jest z rozpoczynanym właśnie procesem optymalizacji produkcji w krakowskiej fabryce. Będzie się ona zajmować wytwarzaniem tabletek i kapsułek oraz syropów. Podjęto decyzję o przeniesieniu produkcji tzw. form sterylnych (ampułki) na Węgry i zamknięciu tego wydziału w krakowskiej fabryce.

Według prezes, zmiany w strukturze firmy wiążą się także z koniecznością optymalizacji zatrudnienia. Obejmie ona pracowników produkcji, działu badań i rozwoju, działów wsparcia i administracji Plivy w Krakowie i Warszawie, jak również pracujących w całym kraju konsultantów i przedstawicieli medycznych. W sumie w całej spółce pracę straci 613 osób.

_ Decyzja o optymalizacji zatrudnienia była dla nas niezmiernie trudna, jednak musieliśmy ją podjąć, aby zapewnić stabilny rozwój naszej firmy w przyszłości _ - oceniła Szopińska-Wójcik.

Jak zapowiedziała, priorytetem zarządu jest wypracowanie porozumienia ze związkami zawodowymi i przedstawicielami załogi oraz zaoferowanie odchodzącym pracownikom optymalnych warunków zakończenia współpracy z firmą.

d34hhjg

Chorwacki koncern farmaceutyczny Pliva kupił od Skarbu Państwa Krakowskie Zakłady Farmaceutyczne Polfa SA w październiku 1997 roku. W 2006 roku Chorwatów przejęła amerykańska grupa Barr Pharmaceuticals, Inc. W styczniu tego roku Barr został przejęty przez izraelskiego producenta leków Teva Pharmaceutical Industries Ltd., który w Polsce posiada już fabrykę w Kutnie (dawna Polfa Kutno).

Połączona firma jest największym na świecie producentem leków generycznych o przychodach wynoszących około 13,6 miliarda dolarów rocznie. (PAP)

d34hhjg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34hhjg