Trwa ładowanie...
d2xpfox

Prognoza Grupy Kęty na '14 może zostać przekroczona - członek zarządu

24.04. Warszawa (PAP) - Grupa Kęty ocenia, że po bardzo dobrym pierwszym kwartale i przy założeniu, że kolejne kwartały również będą udane, prognoza wyników spółki na 2014 rok może...

d2xpfox
d2xpfox

24.04. Warszawa (PAP) - Grupa KętyGrupa Kęty (Zobacz notowania spółki ») ocenia, że po bardzo dobrym pierwszym kwartale i przy założeniu, że kolejne kwartały również będą udane, prognoza wyników spółki na 2014 rok może zostać przekroczona - poinformował członek zarządu Grupy KętyGrupy Kęty Adam Piela.

"Mieliśmy bardzo dobry pierwszy kwartał. Spodziewamy się podobnych wyników również w drugim kwartale. Jeśli pozytywne trendy będą się utrzymywać w kolejnych kwartałach, to możemy przekroczyć prognozy na 2014 rok" - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Adam Piela.

Grupa KętyGrupa Kęty prognozuje na cały 2014 r. 126,5 mln zł skonsolidowanego zysku netto i 166,6 mln zł zysku operacyjnego. Planowana na 2014 rok EBITDA to 250,5 mln zł, a sprzedaż 1,74 mld zł.

Prognoza została przedstawiona przez spółkę pod koniec marca. Już wtedy analitycy wskazywali, że jest ona konserwatywna i może zostać przekroczona.

d2xpfox

Prezes Grupy KętyGrupy Kęty Dariusz Mańko poinformował, że spółka nie planuje na razie zmieniać prognozy. Na ewentualną decyzję w tej sprawie poczeka do czasu, gdy znane będą wyniki po dwóch kwartałach.

W pierwszych trzech miesiącach 2014 roku zysk netto Grupy KętyGrupy Kęty zwiększył się rok do roku o 81 proc., do 30,8 mln zł. Zysk operacyjny wzrósł rok do roku o 89 proc. i wyniósł 48,4 mln zł, a EBITDA zwiększyła się o 50 proc., do 67,8 mln zł. Przychody Grupy KętyGrupy Kęty wzrosły rdr o 23 proc., do 412,9 mln zł.

Wśród głównych trendów obserwowanych w pierwszym kwartale prezes Mańko wymienia systematyczną poprawę koniunktury w Polsce, niską płynność finansową klientów, która jest podstawową barierą w zwiększaniu sprzedaży krajowej, a także utrzymujący się znaczny wzrost sprzedaży eksportowej.

"Po pierwszym kwartale udział eksportu w naszych przychodach wzrósł do 40 proc. z 36 proc. przed rokiem. W całym 2014 roku zakładamy, że udział ten wzrośnie do 42 proc." - powiedział Mańko. (PAP)

pr/ jtt/

d2xpfox
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2xpfox