Trwa ładowanie...
dplj0y9

Program Mieszkanie+. Jego filarem będzie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy

Filarem Mieszkania+ będzie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, któremu skarb państwa przekaże grunty pod budowę mieszkań. Będą to mieszkania na wynajem za 10-20 złotych miesięcznie za metr kw, z perspektywą uzyskania własności lokalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Program Mieszkanie+. Jego filarem będzie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy
dplj0y9

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi, że celem programu Mieszkanie+ jest przełamanie wieloletniego impasu, związanego z deficytem mieszkań w Polsce.

Jego filarem będzie Narodowy Fundusz Mieszkaniowy, któremu Skarb Państwa przekaże grunty pod budowę mieszkań. Będą to mieszkania na wynajem za 10-20 złotych miesięcznie za metr kwadratowy, z perspektywą uzyskania własności lokalu.

Andrzej Adamczyk mówił w radiowej Jedynce, że program jest otwarty dla wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności kieruje się go do tych, którzy teraz nie mają zdolności kredytowych, nie mogą sobie pozwolić na kupno własnego mieszkania na wolnym rynku, ani wynająć go w relacjach komercyjnych.

dplj0y9

Minister infrastruktury odniósł się też do zarzutu, że oddanie pierwszych mieszkań przypadnie tuż przed wyborami parlamentarnymi. - Kiedykolwiek ustalimy termin oddania lokali, zawsze spotkamy się z zarzutem, że przypada on przed jakimiś wyborami; samorządowymi, parlamentarnymi lub prezydenckimi - zauważył.

Andrzej Adamczyk dodał, że program zakłada też wsparcie budownictwa mieszkań komunalnych. Minister zapowiadał, że mieszkania będą budowane w całej Polsce, a nie tylko w dużych miastach.

Szukasz niedrogiego mieszkania? Sprawdź ceny i dokonaj dobrego wyboru!

dplj0y9

Podziel się opinią

Share
dplj0y9
dplj0y9