Trwa ładowanie...

Program "Mieszkanie+". Rząd chce dopłacić więcej do czynszu emerytom

Osoby, które dostaną lokale w ramach Mieszkania+, mogą liczyć na dopłaty do czynszów przez dziewięć lat. Te mają co trzy lata zmniejszać się. Są jednak plany, aby emerytom i niepełnosprawnym dorzucić więcej pieniędzy, niż innym lokatorom.
Share
W ramach sztandarowego programu PiS "Mieszkanie+" ma powstać 100 tys. lokali
W ramach sztandarowego programu PiS "Mieszkanie+" ma powstać 100 tys. lokaliŹródło: PAP, Fot: Andrzej Grygiel
d360hhq

Artur Soboń, wicepremier infrastruktury i rozwoju, zdradził "Faktowi", że pierwsze dopłaty będą przyznane już w tym roku. Projekt ustawy jest gotowy. Program jest skierowany do osób, które z jednej strony mają za niskie dochody i nie stać ich na to, aby wziąć kredyt na mieszkanie, a z drugiej - zbyt wysokie, aby dostać lokal komunalny.

Projekt ustawy zakłada, że dopłaty będą wypłacane przez dziewięć lat, przy czym co trzy lata byłby systematycznie okrajane. Soboń zdradził jednak dziennikowi, że jest plan, aby osobom starszym i niepełnosprawnym nie zmniejszać dodatków i utrzymać jej przez cały okres na tym samym poziomie.

Program "Mieszkanie+". Dopłata do czynszu nawet 1/3

"Fakt" wyliczył, ile potencjalnie dostały emeryt e największych miastach Polski. I tak w stolicy miesięczna dopłata wyniosłaby 302 zł, a przez dziewięć lat w sumie byłoby to 32 616 zł. W Gdańsku odpowiednio 264 zł i 28 512 zł, we Wrocławiu - 256 zł i 27 648 zł, a najmniejsze dopłaty byłby w Łodzi - 199 zł miesięcznie i 21 492 zł w ciągu dziewięciu lat.

d360hhq

Podziel się opinią

Share
d360hhq
d360hhq