Trwa ładowanie...

Program "Mieszkanie+". Rząd chce dopłacić więcej do czynszu emerytom

Osoby, które dostaną lokale w ramach Mieszkania+, mogą liczyć na dopłaty do czynszów przez dziewięć lat. Te mają co trzy lata zmniejszać się. Są jednak plany, aby emerytom i niepełnosprawnym dorzucić więcej pieniędzy, niż innym lokatorom.

Program "Mieszkanie+". Rząd chce dopłacić więcej do czynszu emerytomŹródło: PAP, fot: Andrzej Grygiel
d4byudy
d4byudy

Artur Soboń, wicepremier infrastruktury i rozwoju, zdradził "Faktowi", że pierwsze dopłaty będą przyznane już w tym roku. Projekt ustawy jest gotowy. Program jest skierowany do osób, które z jednej strony mają za niskie dochody i nie stać ich na to, aby wziąć kredyt na mieszkanie, a z drugiej - zbyt wysokie, aby dostać lokal komunalny.

Projekt ustawy zakłada, że dopłaty będą wypłacane przez dziewięć lat, przy czym co trzy lata byłby systematycznie okrajane. Soboń zdradził jednak dziennikowi, że jest plan, aby osobom starszym i niepełnosprawnym nie zmniejszać dodatków i utrzymać jej przez cały okres na tym samym poziomie.

Program "Mieszkanie+". Dopłata do czynszu nawet 1/3

"Fakt" wyliczył, ile potencjalnie dostały emeryt e największych miastach Polski. I tak w stolicy miesięczna dopłata wyniosłaby 302 zł, a przez dziewięć lat w sumie byłoby to 32 616 zł. W Gdańsku odpowiednio 264 zł i 28 512 zł, we Wrocławiu - 256 zł i 27 648 zł, a najmniejsze dopłaty byłby w Łodzi - 199 zł miesięcznie i 21 492 zł w ciągu dziewięciu lat.

d4byudy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4byudy