Trwa ładowanie...
dfa3tl6

Projekt deweloperski Port Praski ruszy w połowie 2012 r.

20.07. Warszawa (PAP) - Port Praski, spółka z grupy Elektrimu, chce rozpocząć realizację projektu deweloperskiego w II kw. 2012 r. Zabudowa będzie odbywać się etapami, potrwa ok....

dfa3tl6
dfa3tl6

20.07. Warszawa (PAP) - Port Praski, spółka z grupy Elektrimu, chce rozpocząć realizację projektu deweloperskiego w II kw. 2012 r. Zabudowa będzie odbywać się etapami, potrwa ok. 10 lat i obejmie do 560 tys. metrów kw. Koszt inwestycji będzie znany po przeprowadzeniu postępowania przetargowego - poinformował na konferencji prasowej Adam Pykel, prezes Portu Praskiego.

"Budowę planujemy rozpocząć w II kw. przyszłego roku od części mieszkaniowej. Realizacja potrwa około 10 lat w dobrej perspektywie i odbywać się będzie etapami, żeby można było od razu prowadzić sprzedaż powierzchni" - powiedział Pykel.

"Jest za wcześnie, by mówić o kosztach projektu. Postępowanie przetargowe pokaże, ile to będzie kosztowało" - dodał.

"Jakość gruntu związana z bliskością rzeki powoduje wzrost kosztu inwestycji, ale nie podwaja ani nie potraja jego wysokości" - powiedział na konferencji prasowej przedstawiciel firmy JEMS Architekci, autora wizualizacji projektu.

dfa3tl6

Koncepcja Portu Praskiego nie została jeszcze zatwierdzona przez miasto, ale została przygotowana zgodnie z przyszłym planem zagospodarowania przestrzennego.

"Plany nie zostały jeszcze zaakceptowane przez władze Warszawy, ale koncepcja została w całości opracowana pod przyszły plan zagospodarowania przestrzennego" - powiedział Pykel.

Wojciech Piskorz, prezes Elektrimu, zapowiedział na konferencji prasowej, że do Portu Praskiego nie będą potrzebni nowi udziałowcy.

"Projekt będziemy finansować sami. Zostanie zrealizowany przez Port Praski" - powiedział Piskorz.

dfa3tl6

Port Praski to inwestycja Elektrimu na prawym brzegu Wisły, w Warszawie. Spółka planuje tam budowę nowoczesnego centrum biznesowo-mieszkaniowego złożonego z części mieszkaniowej, biurowej oraz rekreacyjnej. Do 2014 r. częściowo na terenie Portu ma powstać stacja metra. Spółka planuje też budowę kolejki linowej albo kładki pieszo-rowerowej łączącej miasteczko z drugim brzegiem Wisły. (PAP)

ksz/ jtt/

dfa3tl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfa3tl6