Trwa ładowanie...
d4e0vae

Projekt Ministerstwa Środowiska GreenEvo z kolejnymi sukcesami (komunikat)

...

Share
d4e0vae

18.03. Warszawa - Ministerstwo Środowiska informuje:

Wzrost wartości eksportu oraz sprzedaży zagranicznej o ponad 50 procent - m.in. takie sukcesy odnotowały w minionym roku firmy GreenEvo. Przełożyło się to także na zwiększenie obrotów - średnio o ponad 35 procent oraz zatrudnienia.

Aż 40 procent firm - laureatów stworzyło nowe, zielone miejsca pracy. Wzrost zatrudnienia nie ograniczył jednak budżetów badawczo-rozwojowych przedsiębiorstw. Połowa z firm zainwestowała w badania nad nowymi technologiami. Tyle samo, tzn. 24 firmy, udoskonaliły swoje rozwiązania.

d4e0vae

Laureaci GreenEvo coraz częściej ze sobą współpracują. Aż 35,42 procent firm deklaruje komercyjne współdziałanie z innymi laureatami. Natomiast 25 procent prowadzi wspólne projekty wdrożeniowe u klientów.

Sprzedaż i zatrudnienie w górę. Kolejny rok firmy GreenEvo udowadniają, że drzemie w nich ogromny potencjał. Skutecznie radzą sobie na zagranicznych rynkach, sprzedając technologie środowiskowe oraz tworzą w Polsce nowe miejsca pracy. Razem z firmami GreenEvo budujemy wizerunek Polski i polskich firm za granicą, jako sprawnych innowatorów. Jestem dumny z programu i jego laureatów - mówi wiceminister środowiska Marcin Korolec.

GreenEvo - Akcelerator Zielonych Technologii to projekt Ministerstwa Środowiska przygotowany z myślą o międzynarodowym transferze polskich, zielonych technologii wprost na rynki zagraniczne. W trakcie czterech dotychczasowych edycji przedsięwzięcia udało się wyselekcjonować 48 sprawdzonych laureatów. Z pomocą programu GreenEvo promowali oni swoje rozwiązania w 40 państwach na wszystkich kontynentach. Na laureatów czekają także inne korzyści. To m.in. szeroka oferta bezpłatnych szkoleń oraz prezentacja oferowanych technologii w wielojęzycznym katalogu dystrybuowanym w wielu krajach. Badanie ewaluacyjne firm - laureatów GreenEvo prowadzone są co roku.

Dodatkowe informacje:

d4e0vae

- Graficzne ujęcie wyników ewaluacji - http://www.mos.gov.pl/g2/big/2014_03/caf28329668584dc1ee7af48eff06303.jpg - Kompleksowe wyniki ewaluacji za 2013 rok - http://www.mos.gov.pl/g2/big/2014_03/f78e6bde0ef0bb5c668d03fb9166a522.pdf - Dodatkowe informacje o projekcie: Agnieszka Kozłowska-Korbicz, koordynator GreenEvo, tel.: 695 100 973.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ amt/

d4e0vae

Podziel się opinią

Share
d4e0vae
d4e0vae