Trwa ładowanie...

Protest najemców Galerii Północnej w Warszawie. Sklepy zamknięte

Część sklepów w warszawskiej Galerii Północnej zamknięta przez protest najemców. Sprzeciwiają się zbyt wysokim opłatom i apelują o "zrozumienie" i czynsze "adekwatne do możliwości".

Share
Protest najemców Galerii Północnej w Warszawie. Sklepy zamknięte
Źródło: Wikimedia Commons
dspv4ey

W symbolicznym proteście bierze udział kilkudziesięciu najemców zrzeszonych w Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług. "Zamykamy nasze sklepy, by pokazać, jak mogą wyglądać centra handlowe bez naszych marek" - informują związkowcy w komunikacie.

"Podczas spotkania zarząd Związku przedstawi stanowisko wynikające z bezprecedensowych doświadczeń ostatnich miesięcy. Podsumowanie wyników sprzedaży pierwszego miesiąca po kwarantannie wykazuje ogromne spadki sprzedaży. Tymczasem czynsze w centrach handlowych rujnują najemców, którzy w skutek pandemii znajdują się w dramatycznej sytuacji finansowej" - dodano.

dspv4ey

Zdaniem związkowców, czynsze negocjowane w czasach przed pandemią są obecnie niewspółmiernie wysokie do możliwości najemców. Apel dotyczy elastycznego renegocjowania wysokości czynszów w oparciu o zmieniające się przychody sklepów.

Czytaj także: <a href="https://finanse.wp.pl/na-bazarkach-hula-wiatr-koronawirus-smiertelnie-zainfekowal-przygraniczny-handel-6520630192326273a" target="_blank">Na bazarkach hula wiatr. Przez pandemię</a>

To - ich zdaniem - rozwiązałoby nie tylko kwestie aktualnych rozliczeń ale też zabezpieczyło obie strony na czas ewentualnych kolejnych fal obostrzeń związanych z koronawirusem, np. jesienią. "Apelujemy o zrozumienie i czynsze adekwatne do naszych możliwości" - kończy się komunikat

Obejrzyj: Klienci powoli wracają do galerii. "Ludzie to lubią"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dspv4ey

Podziel się opinią

Share
dspv4ey
dspv4ey