Trwa ładowanie...
d1kz8oy
08-12-2015 12:16

Provident: Na Boże Narodzenie wydamy w tym roku średnio 820 zł

Warszawa, 08.12.2015 (ISBnews) - Najbliższe święta Bożego Narodzenia mogą nas kosztować średnio 820 zł, a 12% Polaków liczy się nawet z wydatkami powyżej 1000 zł, poinformował Provident, powołując się na swoje badanie.

d1kz8oy
d1kz8oy

"Z badania Providenta, największej firmy pożyczkowej w Polsce, wynika, że najbliższe święta Bożego Narodzenia mogą nas kosztować średnio 820 zł, a 12% Polaków liczy się nawet z wydatkami powyżej 1000 zł. Jeśli oszczędności lub bieżące dochody nie wystarczają na pokrycie kosztów, można zwrócić się po pożyczkę do instytucji finansowych" - czytamy w komunikacie.

Jednocześnie, jak podaje firma, powołując się na dane BIK, liczba kredytów konsumpcyjnych maleje. Zdaniem dyrektor ds. rozwoju Agnieszki Kłos, dzieje się tak za sprawą "bardziej odpowiedzialnego" podejścia klientów.

Provident Polska jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także - w ramach notowań równoległych - na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą wchodzącą w skład IPF. Firma oferuje pożyczki 2,6 mln klientów w ośmiu krajach europejskich.

(ISBnews)

d1kz8oy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1kz8oy