Trwa ładowanie...
d2yhtru
04-04-2017 10:45

Provident: rodzina wyda w tym roku na Wielkanoc ok. 400 zł

Średnia kwota, jaką polska rodzina przeznaczy na Święta Wielkanocne, wynosi 400 zł i jest taka sama jak przed rokiem - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Provident Polska.

d2yhtru

Jak informuje Provident wydatki na nadchodzące święta w większości polskich domów, bo w 59 proc., będą w tym roku takie same, jak w roku ubiegłym. Tylko 16 proc. Polaków zakłada ich wzrost - wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Provident Polska.

"Wysokość środków przeznaczonych na organizacje świąt rośnie wraz ze wzrostem dochodów - w grupie osób z dochodami netto powyżej 2,5 tys. zł kwota przeznaczona na święta wynosi 509 zł, podczas gdy wśród osób o dochodach poniżej 1 tys. zł zaledwie 349 zł. (...) Nie widać w wynikach badań znaczących różnic między miastem i wsią" - informuje w komunikacie Mariusz Pawłowski z Providenta.

Z badań wynika również, że im większa rodzina, tym wyższe koszty organizacji świąt. "Najwyższe są wśród rodzin czteroosobowych, gdzie kwota wydatków sięga średnio 511 zł. Wyjątkiem są rodziny liczące pięć osób i więcej, bowiem w tej grupie respondentów przeciętne wydatki wielkanocne spadają do 464 zł, ponieważ koszty utrzymania są na tyle wysokie, że dużo trudniej wygospodarować dodatkowe środki" - wyjaśnia Pawłowski.

Badanie wykazało, że poprawę sytuacji najbardziej odczuwają największe gospodarstwa domowe, bowiem aż 40 proc. respondentów z tej grupy to zadeklarowało.

d2yhtru

"Największy odsetek odpowiedzi dotyczących poprawy sytuacji materialnej wśród największych gospodarstw domowych najprawdopodobniej jest związany ze świadczeniem 500 plus, które obecnie trafia do ok. 2,6 mln rodzin" - zauważa Pawłowski.

Provident informuje, że Wielkanoc kosztuje nas zdecydowanie mniej niż Boże Narodzenie, na które wydaliśmy w ubiegłym roku ponad 720 zł. Jednym z powodów, dla których w grudniu wydajemy więcej są wydatki związane z prezentami.

d2yhtru
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yhtru