Trwa ładowanie...
d2wpqvt

Prudential rozpoczyna sprzedaż ubezpieczeń w Polsce, do '15 zainwestuje 150 mln zł

05.03. Warszawa (PAP) - Prudential rozpoczyna w Polsce sprzedaż ubezpieczeń na życie. Celem spółki jest osiągnięcie pozycji jednego z wiodących ubezpieczycieli na polskim rynku w...

d2wpqvt

05.03. Warszawa (PAP) - Prudential rozpoczyna w Polsce sprzedaż ubezpieczeń na życie. Celem spółki jest osiągnięcie pozycji jednego z wiodących ubezpieczycieli na polskim rynku w ciągu najbliższych 10 lat. Do 2015 roku na uruchomienie działalności w Polsce Prudential zainwestuje 150 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Spółka stworzyła dwa subfundusze dla polskich klientów, zasilone łącznie kwotą niemal 290 mln zł.

"W celu uruchomienia działalności w Polsce do 2015 r. Prudential zainwestuje 150 mln zł. W tym czasie planuje również stworzyć ok. 1.200 nowych miejsc pracy" - napisano w komunikacie.

Prudential planuje rozwój sieci agencyjnej i zatrudnienie 350 konsultantów ds. planowania finansowego i uruchomienie 10 oddziałów do końca 2013 r. Liczba konsultantów oraz oddziałów ma dynamicznie rosnąć w najbliższych dwóch latach.

d2wpqvt

"Celem Prudential jest osiągnięcie pozycji jednego z wiodących ubezpieczycieli w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat. Na poziomie operacyjnym spółka zamierza osiągnąć rentowność dzięki sprzedaży unikatowych produktów, dodatkowych usług oraz proaktywnemu zarządzaniu ryzykiem" - napisano.

Prudential to brytyjska grupa spółek z sektora usług finansowych, obsługująca 26 milionów klientów i zarządzająca aktywami o wartości ponad 363 miliardów funtów (dane na koniec czerwca 2012) w krajach Azji, Ameryki Północnej i Europy. Akcje grupy notowane są na giełdach w Londynie, Hongkongu, Singapurze i Nowym Jorku.

W skład grupy wchodzą cztery spółki: firmy działające na terenie Europy i Azji - Prudential UK and Europe i Prudential Corporation Asia, firma ubezpieczeniowa działająca na rynku USA - Jackson National Life oraz funduszu inwestycyjnym M&G.(PAP)

pel/ osz/

d2wpqvt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wpqvt