Trwa ładowanie...

Przeciętne wynagrodzenie. Jak się zmieniło?

Przeciętne wynagrodzenie wzrosło względem 2019 roku - podał GUS. W porównaniu z wrześniem ubiegłego roku oznacza to podwyżki na poziomie około 5,6 proc. To wynik lepszy od prognoz.

Share
Przeciętne wynagrodzenie. Ile wyniesie w przyszłym roku?Przeciętne wynagrodzenie. Ile wyniesie w przyszłym roku?Źródło: Flickr
d1qqnmv

Przeciętne wynagrodzenie. Wzrost o 5,6 proc.

Przeciętne wynagrodzenie zgodnie z najnowszymi danymi GUS wynosi 5371 zł brutto. Rok temu średnie wynagrodzenie było na poziomie 5084 zł brutto. Oznacza to, że przez rok zarobki w średnich i dużych firmach wzrosły o 287 zł brutto, czyli o 5,6 proc.

Płaca minimalna 2021. Ile wyniesie? Emilewicz zapowiada dalsze rozmowy

Przeciętne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw wyniosło we wrześniu dokładnie 5371,56 zł brutto. Opublikowany przez Główny Urząd Statystyczny raport zarobki w w firmach zatrudniających więcej niż 9 pracowników.

d1qqnmv

Przeciętne wynagrodzenie. Dane statystyczne

W ujęciu miesięcznym, przeciętne wynagrodzenie wzrosło o 0,6 proc. i wyniosło 5 371,56 zł. Natomiast zatrudnienie w przedsiębiorstwach w ujęciu miesięcznym wzrosło o 0,3 proc. i wyniosło 6 312,4 tys. osób - czytamy w komunikacie urzędu.

"We wrześniu 2020 r. w sektorze przedsiębiorstw zaobserwowano dalsze przywracanie wymiarów etatów pracowników sprzed pandemii, a także przyjęcia w jednostkach" - tłumaczy dalej GUS.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1qqnmv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1qqnmv
d1qqnmv