Trwa ładowanie...

Przed nami decyzja Fed. Zobacz, co się stanie ze stopami procentowymi w USA

W centrum uwagi pozostawać będzie przede wszystkim środowe posiedzenie FOMC, a ton komentarza może wspierać walutę amerykańską.

Przed nami decyzja Fed. Zobacz, co się stanie ze stopami procentowymi w USAŹródło: WP.PL, fot: International Monetary Fund
d3pcs77
d3pcs77

We wtorek rozpoczęło się posiedzenie amerykańskiego banku centralnego, który zdecyduje o dalszych losach stóp procentowych w USA. Decyzję w tej sprawie poznamy w środę wieczorem i do tego czasu rynek z pewnością wstrzyma oddech.

Dwudniowe posiedzenie Fed jak zawsze budzi wiele emocji wśród inwestorów. Tym razem można z dużą dozą pewności można powiedzieć, że nic się nie zmieni w polityce pieniężnej USA. W komentarzach na ten temat przeważa opinia, że członkowie rady mogą jedynie wpłynąć na oczekiwania rynku dotyczące przyszłych decyzji.

"W centrum uwagi pozostawać będzie przede wszystkim środowe posiedzenie FOMC, a ton komentarza może wspierać walutę amerykańską. Choć prezes J. Yellen nagminnie przypomina o koniecznej ostrożności w działaniach Fed, to jednak wyższe ceny ropy i solidny amerykański rynek pracy przemawiając na korzyść podwyżek, umacniają „zielonego” względem innych głównych walut. Nie wykluczamy więc, że w najbliższych dniach eurodolar zejdzie poniżej 1,11 złoty zaś nadal pozostawać będzie pod presją" - czytamy raporcie porannym DM PKO BP.

d3pcs77

Notowania głównej pary walutowej EUR/USD już drugi dzień z rzędu rosną i obecnie wynoszą one 1,12. Oznacza to, że za jedno euro otrzymamy 1,12 dolara. Biorąc jednak pod uwagę dane od początku kwietnia, to mamy do czynienia z lekkim spadkiem tej pary walutowej.

Notowania pary EUR/USD w kwietniu

Marek Rogalski z DM BOŚ zwraca uwagę, że od środowych danych ważniejszy może się okazać czwartkowy odczyt PKB w USA za pierwszy kwartał. - Ważniejsze w tym tygodniu mogą okazać się czwartkowe dane dotyczące PKB, gdyż Rezerwa Federalna nawet, jeżeli będzie próbowała wpłynąć na rynkowe oczekiwania dotyczące podwyżek stóp w tym roku, to najpewniej oprze to o przyszłe dane makro. Słaby odczyt PKB w pierwszym kwartale może mieć jednak wpływ na nastroje - komentuje Marek Rogalski, analityk walutowy DM BOŚ.

d3pcs77
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pcs77