Trwa ładowanie...
d1bacuy
26-09-2016 19:02

Przegląd informacji ze spółek

Grupa Eurocash planuje inwestycje w nowe franczyzowe formaty sklepów, w tym specjalistyczne, poinformował prezes Luis Amaral.

d1bacuy

Polwax zdecydował o rozpoczęciu strategicznej inwestycji Instalacji Odolejania Rozpuszczalnikowego zlokalizowanej w zakładzie produkcyjnym w Czechowicach-Dziedzicach, podała spółka. Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł.

Grupa Kapitałowa Immobile podwyższyła cenę, po której nabywane będą w wezwaniu akcje imienne Projprzemu z 8,5 zł do 15 zł, podano w komunikacie. Cena za akcje na okaziciela pozostaje na dotychczasowym poziomie 8,5 zł.

Spółka Polska Meat zadebiutuje na rynku NewConnect we wtorek, podała giełda.

Labo Print podjął decyzję o zakończeniu negocjacji w sprawie możliwości dokonania inwestycji w jego akcje przez inwestorów branżowego i finansowego z siedzibą w Unii Europejskiej, podała spółka.

d1bacuy

Grupa PZU została pierwszym inwestorem funduszu Witelo, obejmując certyfikaty inauguracyjnej emisji, co powinno niebawem przełożyć się na pierwsze inwestycje. W najbliższym czasie do funduszu Witelo będą zapraszani kolejni czołowi polscy i międzynarodowi inwestorzy. Docelowo Program Witelo ma dysponować kwotą 500 mln zł, a Grupa PZU zamierza zainwestować w nim co najmniej 200 mln zł, podało PZU.

Po wejściu w życie regulacji tzw. pakietu paliwowego popyt na trzy główne gatunki paliw w sierpniu br. wzrósł o ponad 14% r/r, wynika ze wstępnych szacunków Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN). O efektach w kolejnych miesiącach przesądzi skuteczność działania służb kontrolnych, uważa organizacja.

Stelmet zakłada wzrost zdolności produkcyjnej do 400 tys. m3 drewnianej architektury ogrodowej (DAO) w roku obr. 2019/2020 wobec 250 tys. m3 w 2015/2016, poinformowali członkowie zarządu. Do wzrostu przyczyni się przede wszystkim otwarcie fabryki w Grudziądzu, która przejmie także produkcję realizowaną do tej pory w Wielkiej Brytanii.

Prairie Mining Limited planuje złożyć wniosek o koncesję wydobywczą dla kopalni "Jan Karski" w połowie 2017 r., poinformował Mirosław Tara, wiceprezes PD Co. - spółki zależnej Prairie.

d1bacuy

PlayWay liczy na wysoką dynamikę wyników w przyszłym roku, kiedy wprowadzi do sprzedaży nowe gry z dużym potencjałem, wynika z wypowiedzi prezesa i założyciela PlayWay Krzysztofa Kostowskiego.

Prairie Mining Limited odnotowało 6,76 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w roku finansowym 2016, zakończonym 30 czerwca 2016 r., wobec 5,15 mln USD straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Stelmet, który zadeklarował przeznaczenie środków z oferty publicznej w pierwszej kolejności na akwizycje, myśli przede wszystkim o przejęciu dużego dystrybutora na jednym z trzech swoich największych rynków zachodnioeuropejskich, poinformował wiceprezes Przemysław Bieńkowski.

Vivid Games przeniesie notowania z NeewConnect na rynek głównym GPW w piątek, 30 września, wynika z uchwały zarządu giełdy. Spółka wnioskowała wcześniej o wyznaczenie debiutu właśnie na 30 września.

d1bacuy

Zarząd Stelmetu jest pozytywnie nastawiony do wypłaty dywidendy począwszy od podziału zysku za rok obrotowy 2017/2018, poinformował wiceprezes Przemysław Bieńkowski.

Cena maksymalna w ofercie publicznej PlayWay, obejmującej do 1,2 mln akcji nowych i sprzedawanych, została ustalona na 55 zł za akcję, podała spółka.

Pharmena otrzymała pierwsze zamówienie od dystrybutora i tym samym rozpoczęta została dystrybucja produktów spółki w Indiach, podała spółka.

Grupa Mercor pozyskała zamówienia o wartości ok. 20,7 mln zł w sierpniu 2016 roku wobec zamówień o wartości 21,8 mln zł pozyskanych w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza spadek o 5%, podała spółka.

d1bacuy

Onico przydzieliło 15 tys. obligacji serii M i wartości nominalnej 1 tys. zł szt., podała spółka. Redukcja sięgnęła wysokości 500 tys. zł, podano również.

Oferta publiczna maksymalnie 1,2 mln akcji PlayWay rozpoczęła się dziś publikacją prospektu emisyjnego, a we wtorek, 27 września rozpoczną się zapisy wśród inwestorów indywidualnych. Z kolei 29 września rozpocznie się budowanie księgi popytu wśród inwestorów instytucjonalnych, podano w prospekcie. Przydział akcji oferowanych nastąpi 12 października, a debiut na GPW - około tydzień później.

Oferta publiczna Stelmetu rozpoczęła się dziś publikacją prospektu emisyjnego, a we wtorek, 27 września zacznie się budowa księgi popytu, podała spółka. Z emisji akcji spółka chce pozyskać 50-60 mln zł, oferta obejmie też akcje sprzedawane. Przewidywany termin debiutu na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) to 25 października.

Olympic Entertainment Group (OEG) zdecydowało o wycofaniu się z białoruskiego rynku gier ze względu na nieefektywność działalności w tym kraju, podała spółka. OEG zlikwiduje spółkę zależną prowadzącą działalność na Białorusi.

d1bacuy

Bumech uruchomił kopalnię boksytu w Czarnogórze, poinformowała spółka. Eksploatacja pierwszego złoża Biocki Stan do końca roku osiągnie pełnię mocy produkcyjnych, zapowiedział prezes Marcin Sutkowski.

Osoby fizyczne oraz spółki posiadające łącznie 12 723 720 akcji Farmacolu, uprawniające do 20 723 720 głosów na walnym zgromadzeniu i stanowiące 65,99% ogólnej liczby głosów podpisały porozumienie, którego celem jest nabycie wszystkich akcji niebędących w posiadaniu Podmiotów Działających w Porozumieniu, tj. 10 676 280 akcji, uprawniających do 1 głosu każda. Farmacol planuje docelowo wycofać akcje spółki z obrotu na GPW i podjąć działania zmierzające do dematerializacji akcji, podała spółka w komunikacie. Jeden z tych akcjonariuszy - Andrzej Olszewski ogłosił wezwanie do sprzedaży takiej liczby akcji Farmacolu.

Unibep podpisał umowy na realizację budynku w technologii modułowej w ramach inwestycji pod nazwą "Dockside bygg D" w miejscowości Tonsberg w Norwegii. Zamawiającym jest Selvaag Bolig Vestfold AS. Wartość umowy wynosi 33,7 mln NOK netto, co stanowi równowartość ok. 15,8 mln zł, podał Unibep.

Olympic Entertainment Group (OEG) "zostało zmuszone" do zamrożenia działalności w Polsce od 24 września, ale jest zainteresowane kontynuowaniem działalności w Polsce i weźmie udział w zbliżających się konkursach na licencje, podała spółka.

Akcjonariusze Komputronika zdecydowali o niewypłacaniu dywidendy z zysku za rok obrachunkowy 2015, zakończony 31 marca br., podała spółka.

d1bacuy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bacuy