Trwa ładowanie...
d2zvvug
d2zvvug

Przegląd informacji ze spółek

Lokum Deweloper obniżył cenę maksymalną w ofercie publicznej akcji do 15 zł z 20 zł ustalonych wcześniej, podała spółka. Zapisy na akcje w transzy inwestorów indywidualnych potrwają od 20 do 24 listopada br.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2zvvug

GTC Duna Kft., spółka zależna Globe Trade Centre (GTC) zawarła umowę kupna budynku biurowego Duna Tower w Budapeszcie od Duna Tower Ingatlanhasznosító és Kereskedelmi Korlátolt Felelősségű Társaság, podało GTC. Cena nabycia netto wynosi 52,15 mln euro (ok. 221,52 mln zł).

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) zawarła umowę z Porr Polska Infrastructure umowę na zaprojektowanie i budowę odcinka Kołobrzeg Zachód - Ustronie Morskie drogi ekspresowej S6 o długości 14,7 km, podała Dyrekcja. Wartość podpisanego kontraktu wynosi 342,92 mln zł. To ostatnia, 6. umowa na realizację S6 pomiędzy Goleniowem a Koszalinem.
Polnord wykupił przedterminowo pozostałe akcje serii J o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 8,9 mln zł, podała spółka.

Strategia Krka na lata 2016-2020 zakłada m.in. umiarkowany wzrost sprzedaży i utrzymanie - w pierwszym roku strategii - zysku na obecnym poziomie. Przewiduje również utrzymanie polityki dywidendowej (do 50% skonsolidowanego zysku netto na dywidendę) i wzrost aktywności w akwizycjach, podała spółka.

d2zvvug

Krka spodziewa się spadku sprzedaży o ok. 2% r/r w całym 2015 r., wobec 1 191,61 mln euro rok wcześniej. Zysk netto jest prognozowany na poziomie ubiegłorocznym, gdy wyniósł 166,16 mln euro, podała spółka. W 2016 r. grupa zamierza mieć 1,21 mld euro sprzedaży i ok. 160 mln euro zysku.

Sfinks planuje wzrost liczby restauracji do 200 w 2020 roku wobec 115 obecnie i chce sfinansować ten rozwój ze środków własnych. Spółka ma także potencjał rzędu 190 mln zł, aby w okresie obowiązywania strategii dokonać większego przejęcia, które mogłaby sfinansować kredytem, poinformowali przedstawiciele Sfinksa.

APS Energia spodziewa się w 2015 r. przychodów wyższych niż rok wcześniej, pomimo niekorzystnego kursu rubla. Spółka nadal chce rozwijać obecność na Wschodzie, jednak poszukuje też możliwości wejścia na nowe rynki. W przyszłym roku możliwe są akwizycje i pierwsze projekty na rynku chemicznym i petrochemicznym, poinformowali przedstawiciele spółki.

Krka odnotowała 133,37 mln euro skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w okresie I-III kw. 2015 r. wobec 127,41 mln euro zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d2zvvug

Ronson zawarł przedwstępną umowę zakupu działki przy ulicy Marywilskiej na Żeraniu w Warszawie, gdzie planuje wybudować największe w swojej historii osiedle na ok. 1 500 mieszkań, podała spółka. Wartość transakcji wynosi blisko 36 mln zł. Pierwszy etap inwestycji - na 150-200 lokali - może ruszyć przyszłym roku.

Spółka InPost Canada rozpoczęła współpracę z Newegg - amerykańskim liderem branży e-commerce, poinformował Integer.pl.

Unified Factory, dzięki rozpoczęciu współpracy z Europ Assistance Polska, wchodzi z rozwiązaniami automatyzującymi obsługę klienta na rynek małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. W ciągu pierwszych 12 miesięcy partnerstwa powinno to podnieść przychody spółki o co najmniej 10%, poinformował ISBnews prezes Maciej Okniński. Unified Factory planuje debiut na NewConnect na przełomie roku.

PMPG Polskie Media i prezes spółki Michał Lisiecki podpisali umowę inwestycyjną i zostali strategicznymi inwestorami biznesowego kanału inwestorzy.tv, podała spółka. Łącznie PMPG i Lisiecki objęli około 15% akcji w spółce wydającej kanał.

d2zvvug

Cenospheres Trade & Engineering (CTE) otrzymała zamówienie na mikrosferę od międzynarodowego koncernu z branży metalurgicznej i prowadzi negocjacje w sprawie zasad współpracy w 2016 r. Kontrahent deklaruje gotowość nabycia od 1 000 do 2 000 ton mikrosfery, poinformował prezes Jarosław Bronowski.

Polnord rozpoczyna sprzedaż II i III etapu inwestycji Brama Sopocka w Gdyni. W ich ramach powstaną 42 apartamenty, poinformowała spółka.

Budowa księgi popytu w ofercie do 3,5 mln akcji serii N spółki Sfinks Polska rozpocznie się dziś i potrwa do 23 listopada, podała spółka

New World Resources (NWR) odnotowało 29,08 mln euro skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2015 r. wobec 71,16 mln euro straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d2zvvug

Vivid Games wprowadził do sprzedaży w sklepach Apple App Store oraz Google Play grę Real Boxing 2 Creed, podała spółka.

Nettle zdecydowało o emisji do 200 półrocznych obligacji imiennych zabezpieczonych serii T o łącznej cenie nominalnej i emisyjnej 2 mln zł, podała spółka.

Obligacje na okaziciela serii F o łącznej wartości nominalnej 3,49 mln zł spółki Kancelaria Medius zadebiutują na Catalyst w piątek, 20 listopada, podała giełda.

Rada nadzorcza Kerdos Group odwołała Kamila Gerarda Kliniewskiego ze stanowiska prezesa i powołała w jego miejsce Romualda Aloisa Kalycioka, podała spółka.

d2zvvug

Vistal Gdynia ma umowę ramową z firmą AIBEL AS z siedzibą w Norwegii dotyczącą wytwarzania przez polską spółkę dla kontrahenta konstrukcji stalowych dla branży offshore. Szacowana wartość umowy wynosi 15 mln zł netto, podał Vistal.

Bank BGŻ BNP Paribas postanowił o wszczęciu procedury, która ma doprowadzić do połączenia przez przejęcie Sygma Bank Polska, podała instytucja.

Robyg podjął negocjacje mające na celu pozyskanie inwestora strategicznego z branży deweloperskiej, podała spółka.

d2zvvug

Podziel się opinią

Share
d2zvvug
d2zvvug