Trwa ładowanie...
d1pm1jr

Przegląd informacji ze spółek

Zakłady Chemiczne Organika-Sarzyna, spółka zależna Ciechu, zawarła z wszystkimi działającymi w spółce związkami zawodowymi porozumienie, podał Ciech.
Share
d1pm1jr

Unibep podpisał z grupą Selvaag Bolig umowę na realizację projektu w technologii modułowej pod nazwą Aasetunet w gminie Sandnes w Norwegii oraz umowy na budowę w dwóch etapów projektu pod nazwą Strandkanten w gminie Tromso w Norwegii, podała spółka. Łączna wartość netto umów to 127,77 mln NOK (63,87 mln zł netto).

Akcjonariusze Farmacolu zdecydowali o przeznaczeniu zysku netto za rok 2013 w kwocie 81,68 mln zł na kapitał zapasowy, podała spółka w uchwałach walnego.

Lokaty Budowlane utworzyły spółkę celową Lokaty Budowlane Dolna do realizacji inwestycji handlowo-usługowej na ulicy Dolnej w Warszawie, poinformował prezes spółki Marek Kwiatkowski.

d1pm1jr

Vantage Development przeprowadził emisję obligacji serii E o wartości 13,3 mln zł oraz serii F o wartości 23,5 mln zł na współfinansowanie zakupu nieruchomości pod nowe projekty, poinformował dyrektor ekonomiczno-administracyjny i członek zarządu Dariusz Pawlukowicz.

Zarząd ABC Data uruchomił Program skupu akcji własnych, który może potrwać do 30 marca 2015 r. lub wcześniej, w przypadku wyczerpania się przeznaczonego na niego środków, podała spółka. Cena jednostkowa nabycia akcji będzie się mieściła w zakresie 1-6 zł.

Akcjonariusze Aplisens zdecydowali o przeznaczeniu 3,50 mln zł na dywidendę, co da wypłatę w wysokości 0,26 zł na akcję, podała spółka.

Apator otrzymał zezwolenie od Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, dzięki któremu rozszerzy działalność na terenie podstrefy Łysomice w Ostaszewie koło Torunia. Spółka zainwestuje co najmniej 20 mln zł i zatrudni minimum 15 nowych pracowników.

d1pm1jr

Konsorcjum firm Strabag i Heilit+Woerner złożyło najtańszą ofertę, wartą 164,65 mln zł brutto, na budowę obwodnicy Kościerzyny, podał gdański oddział GDDKiA.

Komisja Europejska wyda pozytywną ocenę na temat wykorzystania pomocy publicznej przez Polskie Linie Lotnicze LOT, wynika z nieoficjalnych informacji, uzyskanych przez "Rzeczpospolitą" w Brukseli.

Akcjonariusze KDM Shipping zdecydowali o przeznaczeniu zysku za 2013 r. w całości na kapitał zapasowy, wynika z uchwał przyjętych na zwyczajnym walnym zgromadzeniu spółki.

PKP Cargo przyjęły do pracy ponad 250 nowych pracowników od początku roku. Do połowy 2015 roku spółka wyda na szkolenie nowych maszynistów ok. 21 mln zł, podała spółka.

d1pm1jr

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) rozpoczęło wiercenie otworu łupkowego Będomin-1 na Pomorzu, w gminie Nowa Karczma, na koncesji Stara Kiszewa, podała spółka.

Budimex Nieruchomości rozpoczął realizację projektu Nowe Czyżyny w Krakowie, wartego ok. 300 mln zł netto. Inwestycja obejmuje 1374 mieszkania w osiedlu Avia i budynkach przy ul. Orlińskiego, podał Budimex.

Polimex-Mostostal uzyskał zgodę niezbędnej większości wierzycieli finansowych na dokonanie sprzedaży posiadanych przez spółkę akcji Torpolu w ramach pierwszej oferty publicznej akcji, podał Polimex.

Spółki OGI4 oraz Mahle Polska otrzymały zezwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park (WSSE). Spółki zainwestują odpowiednio co najmniej 9 mln zł i 21 mln zł w podstrefach Opole i Krotoszyn, podała strefa.

d1pm1jr

Siedem firm otrzymało zezwolenia na prowadzenie działalności na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan (TSSE). Zezwolenia skutkować będą utworzeniem 201 nowych miejsc pracy oraz inwestycjami na poziomie 278 mln zł w podstrefach Radom, Tarnobrzeg, Stalowa Wola, Nowa Dęba i Jasło, podała strefa. Przedsiębiorcy mają również obowiązek utrzymania dotychczasowego zatrudnienia, które wynosi 2.466 osób. Zezwolenia otrzymały Fifor Polska, Federal Mogul Gorzyce, Wojciech Pawłowski PPH ?Cerkamed", Unidez, Polymernet, Swedwood Poland i Nowy Styl.

Atlas Estates chce w przyszłym roku rozpocząć sprzedaż i realizację trzeciego wieżowca mieszkalnego obok hotelu Hilton na warszawskiej Woli, poinformował agencję ISBnews dyrektor sprzedaży Michał Witkowski.

Atlas Estates chce utrzymywać sprzedaż na poziomie ok. 300 mieszkań w Warszawie rocznie, poinformował agencję ISBnews dyrektor sprzedaży i marketingu spółki Michał Witkowski. Prowadzi due diligence kilku gruntów w Warszawie.

Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) obejmie do 20% akcji w ofercie publicznej Altus TFI. EBOR zamierza nabyć akcje o wartości do 50 mln zł, a łączny udział banku w kapitale zakładowym spółki stanowić będzie nie mniej niż 5% i nie więcej niż 10%, podało TFI.

d1pm1jr

CEZ zawarł porozumienie z władzami Albanii, które pozwoli koncernowi - po spełnieniu odpowiednich warunków - uzyskiwać łącznie 100 mln euro rocznie do 2018 r., tj. kwotę zbliżoną do uiszczonej za albańską spółkę dystrybucyjną, podał CEZ. Część porozumienia stanowią warunki zakończenia arbitrażu w tej sprawie.

Zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki DGA zdecydowało o przeprowadzeniu resplitu akcji, w wyniku którego wartość nominalna akcji zwiększy się do 8 zł z 1 zł, podała spółka. Akcjonariusze powołali też zarząd na kolejną kadencję w niezmienionym składzie, z Andrzejem Głowackim jako prezesem zarządu.

Akcjonariusze Monnari Trade zdecydowali o przeznaczeniu zysku za 2013 r., wynoszącego 17,02 mln zł, w całości na kapitał zapasowy, wynika z uchwał zwyczajnego walnego zgromadzenia.

Grupa Lotos notuje bardzo słabe marże rafineryjne w II kw., ale dzięki wysokiemu dyferencjałowi utrzymuje dodatnie wyniki finansowe, poinformował agencję ISBnews wiceprezes ds. finansowych Mariusz Machajewski. Według niego, na razie nie ma powodu do niepokoju, ale kontynuacja negatywnego trendu przez kilka kolejnych kwartałów może spowodować ograniczenie wydatków na inwestycje oraz brak dywidendy.

d1pm1jr

Grupa Kęty szacuje, że wypracowała w II kw. tego roku ok. 49 mln zł skonsolidowanego zysku netto (wzrost o 14% r/r) i ok. 60 mln zł zysku operacyjnego (wzrost o ponad 80% r/r), przy 430-440 mln zł przychodów (wzrost o ok. 14% r/r), podała spółka. Zysk EBITDA szacowany jest na ok. 80 mln zł.

Akcjonariusze Kofoli postanowili pokryć stratę netto spółki za 2013 r. w wysokości 166,17 mln zł środkami z kapitału zapasowego oraz przeznaczyć 17,00 mln zł z funduszu dywidendowego utworzonego w kapitale zapasowym z zysków lat ubiegłych na wypłatę dywidendy, która wyniesie 0,65 zł na akcję, podała spółka. Ponadto postanowili przeznaczyć 566 tys. zł na skup akcji własnych.

Polimex-Mostostal podpisał z wierzycielami wstępne porozumienie, określające warunki i etapy restrukturyzacji finansowej spółki - tzw. term sheet, a także podpisał z organizacjami związkowymi nowy zakładowy układ zbiorowy pracy (ZUZP) i porozumienie kończące spór zbiorowy, podała spółka.

KSG Agro odnotowało 7,04 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2014 r. wobec 1,18 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

KSG Agro odnotowało 30,15 mln USD skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w 2013 r. wobec 8,11 mln USD zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

d1pm1jr

Podziel się opinią

Share
d1pm1jr
d1pm1jr